۱۲۰۰۰ واحد مسکن پرند، معطل آب، برق و گاز

۱۲۰۰۰ واحد مسکن پرند، معطل آب، برق و گاز

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار واحد تکمیل‌شده در شهر جدید پرند وجود دارند که معطل نصب کنتور آب، برق و گاز هستند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irباران هاشم‌زهی با بیان این مطلب تصریح کرد: هیچ زمان قطعی از سوی وزارت نیرو برای تامین این انشعابات اعلام نشده است.

وی افزود: با اینکه قانون تکلیف را مشخص کرده است اما وزارت نیرو هنوز به تکالیفش عمل نمی‌کند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند ابراز امیدواری کرد که در صورت عمل کردن وزارت نیرو به وظایفش، پرونده مسکن مهر تا اوایل سال ۱۳۹۵ بسته شود.

هاشم‌زهی همچنین با بیان اینکه ساخت مسکن مهر توسط سازندگان صورت می‌گیرد، اظهار کرد: با افزایش سقف تسهیلات بانکی و کمک‌های دولت برای آماده‌سازی واحد‌ها می‌توان گفت که از میزان آورده متقاضیان کاسته شده است.

شهر جدید پرند در ۳۰ کیلومتری تهران، حدفاصل شهر رباط کریم و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) واقع شده است.

مساحت نهایی شهر پرند ۲۵ هزار هکتار در قالب ۱۵ فاز مسکونی شهرک صنعتی، ناحیه نمایشگاهی، پارک جنگلی و شش منطقه تفریحی است که معادل یک‌سوم شهر تهران در نظر گرفته شده است.

فاز‌های صفر، یک، دو و سه شهر پرند شخصی‌ساز هستند و پیش از ساخت واحد‌های مسکن مهر در این شهر ساخته شده‌اند اما فاز چهار، پنج و شش از جمله اراضی مسکن مهر این شهر به شمار می‌روند که از سال ۱۳۸۶ فعالیت ساخت‌وسازشان آغاز شده است.

همچنین حدود ۱۶ هزار واحد مسکن مهر در این شهر توسط تعاونی‌ها ساخته شده است.

 

ایسنا

    نظرات