۲۶۰ هزار مسکن مهر منتظر تامین زیرساخت

۲۶۰ هزار مسکن مهر منتظر تامین زیرساخت

http://www.bananews.ir/قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: ۲۶۰ هزار واحد مسکن مهر آماده تحویل در کشور به دلیل کمبود اعتبارات، مشکل تامین زیرساخت های آب، برق و گاز دارند که در صورت اختصاص اعتبار به وزارت نیرو، در آینده ای نزدیک به مالکان تحویل داده می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی پس از بازدید از روند اجرای طرح مسکن مهر در شهرک ولیعصر بناب در نشست شورای مسکن این شهرستان بزرگترین مشکل طرح مسکن مهر در کشور را خدمات زیربنایی عنوان و اظهار کرد: پرونده مسکن مهر در سال ۱۳۹۵ بسته می شود.

اصغری مهرآبادی افزود: کار ساخت این تعداد واحدهای مسکن مهر در نقاط مختلف کشور به پایان رسیده ولی انشعابات زیرساختی این واحدها هنوز تامین نشده و مشکل واگذاری دارند.

وی تاکید کرد: در صورت اختصاص اعتبار به وزارت نیرو، در آینده ای نزدیک انشعابات زیرساختی این واحدها نیز تامین و قابلیت تحویل به مالکان امکان پذیر می شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رفع مشکل خدمات زیربنایی مسکن مهر نیازمند ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار است، افزود: در یکسال گذشته از طرف وزارت راه و شهرسازی برای تامین خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر بالغ بر۲۵۰ میلیارد تومان به وزارت نیرو کمک شده است.

وی گفت: برای انجام خدمات زیربنایی، ساخت مسجد، مدرسه و کلانتری در مجموعه های مسکن مهر به ۵۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه هیچ پروژه ای بدون خدمات زیربنایی اجازه افتتاح ندارد، اظهار کرد: انتظار داریم بقیه دستگاه های خدمات رسان به صورت ویژه پیگیر مسایل و مشکلات مسکن مهر باشند.

وی با اشاره به ضرورت ساخت مسجد و مدرسه در مجموعه های مسکن مهر افزود: ساخت ۳۸۳ باب مدرسه و ۴۵۷ مسجد را در پروژه های مسکن مهر سطح کشور شروع کرده ایم که اکنون ۱۲۰ باب مدرسه و ۱۶۴ مسجد از این تعداد به مرحله بهره برداری رسیده است.

مهرآبادی با تاکید بر اینکه در واحدهای مسکن مهر احداث مسجد، مدرسه و مغازه در اولویت قرار گیرد، اظهار کرد: ساخت مسجد و مدرسه جزو وظایف راه و شهرسازی نیست اما در راستای کمک به واحدها هر چه نیاز باشد اجرا می کنیم.

وی وضعیت مالی حوزه مدیریت مسکن را رضایت‌بخش ندانست و اظهار کرد: سال گذشته از ۱۹۴ میلیارد تومان یارانه بخش مسکن فقط ۵۰ درصد آن جذب شد در حالیکه تا امروز ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده ایم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی همچنین وضعیت پیشرفت عملیات اجرای طرح مسکن مهر و احداث راه دسترسی اختصاصی در شهرک ولیعصر بناب را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برای تامین بخشی از نواقص زیرساخت های این شهرک پنج میلیارد ریال کمک نقدی می کنیم.

 

ایسنا

    نظرات