افزایش قیمت مسکن در تهران/ معاملات کم شد

افزایش قیمت مسکن در تهران/ معاملات کم شد

http://www.bananews.ir/در فروردین ماه امسال با افزایش۳٫۹ درصدی قیمت هر متر زیر بنای واحد مسکونی قیمت کلی مسکن با افزایش همراه شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irدر فروردین‌ماه امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه مشابه قبل ۳٫۹ درصد افزایش داشته است.

در ماه مورد بررسی تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۴۹۱۵ واحد مسکونی رسید که نسبت به مدت مشابه قبل ۳۱٫۹ درصد کاهش دارد.

همچنین از میان مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده حدود هفت میلیون و ۶۰۰ تومان بوده که به منطقه یک تعلق دارد و کمترین آن با حدود ۲۰ میلیون تومان به منطقه ۱۸ اختصاص یافته است.

 

کاهش ۳۱٫۹ درصدی معاملات مسکن در تهران

بنابر آنچه که بانک مرکزی اعلام کرده است تعداد معاملات مسکونی شهر تهران در فروردین‌ماه به حدود ۴٫۹ واحد رسیده که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۳۱٫۹ درصد کاهش دارد.

واحدهای کمتر از ۵ سال بیشترین مشتری

همچنین بررسی توزیع تعداد واحد‌های مسکونی به تفکیک عمر بنا در فروردین‌ماه سال جاری حاکی از آن است که واحد‌های نوساز با پنج سال ساخت با سهم ۵۴٫۶ درصد بیشترین حجم از واحد‌های مسکونی معامله شده را به خود اختصاص دادند که البته این سهم در مقایسه با فروردین‌ماه سال قبل ۰٫۲ درصد کاهش دارد.

همچنین توزیع معاملات انجام شده بر حسب مناطق شهر تهران در ماه اول امسال نشان می‌دهد که از میان ۲۲‌گانه تهران منطقه پنج با سهم ۱۱٫۵ درصدی از کل معاملات بیشترین تعداد معامله را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق دو با ۷٫۹ ، چهار با ۷٫۸ درصد و ۱۵ با ۷٫۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

اما ۶۵٫۵ درصد از تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران صرفا مربوط به۱۰ منطقه شهر است و ۱۲ منطقه دیگر تنها ۳۴٫۵ درصد از معاملات را به خود اختصاص دادند.

 

ایسنا

    نظرات