پرداخت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن، بدون سود

پرداخت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن، بدون سود

http://www.bananews.ir/مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از پرداخت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن بدون سود خبر داد گفت: از سال گذشته تا به امروز ۲۷ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات نوسازی پرداخت شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir"سیدمحمد ایزدی" درجمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی تفاهم با برخی مؤسسات مالی از جمله صندوق مهر امام رضا(ع) و صندوق تعاون توانستیم وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیون تومان را در حوزه نوسازی بافت فرسوده و ودیعه عملیاتی کنیم،گفت: تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی بدون سود است و تنها۴ درصد کارمزد دارد.

وی افزود: این تسهیلات به ۲۰ میلیون تومانی به موارد غیرنوسازی از جمله ودیعه مسکن و مقاوم‌سازی نیز پرداخت می شود.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان این‌که منابع مورد نیاز این تسهیلات از محل پرداخت مابه‌التفاوت سود تأمین می‌شود، اظهار داشت: با در اختیار قرار دادن این منابع به صندوق‌های مهر امام رضا و تعاون، تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان نوسازی بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآورشد: در گام نخست این تسهیلات در قالب یک مدل حداقلی با ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت می‌شود و امیدواریم این مدل را گسترده‌تر کنیم.

ایزدی همچنین با ابراز این‌که اولویت بانک‌ها موضوعات مربوط به مسکن نیست، گفت: اولویت بانک‌ها حضور در پروژه‌های کوتاه‌مدت است.

وی با ابراز این‌که تاکنون ۵ بانک نبست به پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی بافت‌های فرسوده اقدام کرده‌اند،‌ اعلام کرد: خوشبختانه با دو بانک مسکن و قوامین نیز برای پرداخت این تسهیلات به توافق رسیدیم و قرار است بانک مسکن ۵۰۰۰ فقره وام را به متقاضیان پرداخت کند.

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه از مهر تا بهمن‌ماه سال گذشته هفت‌خوان تصویب پرداخت تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده را گذراندیم، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۷هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ۵۰میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان این‌که نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت‌‌های فرسوده در دوران مشارکت ۲۴ و در دوران اقساطی ۲۱ درصد است، افزود: دولت ۹ و ۱۰ درصد یارانه سود این تسهیلات را پرداخت می‌کند.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات