پرداخت ۱۰ درصد از سود تسهیلات بانکی مسکن حمایتی توسط دولت

پرداخت ۱۰ درصد از سود تسهیلات بانکی مسکن حمایتی توسط دولت

http://www.bananews.ir/ده درصد از یارانه سود تسهیلات بانکی مسکن حمایتی تا مبلغ ۱۳ هزار میلیارد ریال توسط دولت پرداخت می شود و برای واحدهای مسکونی که مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را رعایت می کنند، میزان یارانه سود تسهیلات بانکی تا ۱۲ درصد خواهد بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irدر راستای اجرای جزء (۴) بند (ب) تبصره (۲۰)، تا ده درصد از یارانه سود تسهیلات بانکی مسکن حمایتی (شامل مسکن زوج‌های جوان، اقشار آسیب‌پذیر، زنان سرپرست خانوار، ساماندهی مسکن در بافت فرسوده شهری و سکونت گاه‌های غیررسمی و مسکن روستایی و عشایری و مسکن مهر) تا مبلغ سیزده هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱۳) ریال از محل اعتبار موضوع تبصره (۲۰) تأمین و متناسب با برنامه‌های اجرایی وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۴ پس از تخصیص اعتبار سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پرداخت می‌شود. برای واحدهای مسکونی که مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را رعایت می نمایند، میزان یارانه سود تسهیلات بانکی تا دوازده (۱۲%) درصد می‌باشد.

مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان

بنابر این گزارش بر اساس مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان رعایت مواردی همچون عایق‌کاری دیوارهای خارجی ساختمان، نصب پنجره‌های دوجداره با قابهای فلزی ترمال‌بریک، چوبی و یا PVC استاندارد، عایق‌کاری کانالهای هوا، لوله‌های تاسیسات و سیستم تولید آب‌گرم، نصب سیستمهای کنترل کننده موضعی نظیر شیرهای ترموستاتیک بر روی رادیاتورها و نصب سیستمهای کنترل مرکزی هوشمند و مجهز به سنسور اندازه‌گیری دمای هوای محیط در ساختمان الزامی است.

اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان برای تمامی ساختمان‌های دولتی اجباری است و اجرای آن برای تمامی ساختمان‌های بخش خصوصی واقع در تهران و شهرهای تابعه از سال ۱۳۸۴ اجباری شده است.

بر اساس ماده "۷" این مصوبه وزارت راه وشهرسازی هر سه ماه گزارش عملکرد آن را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارایه می کند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مکلف به بررسی گزارش های واصله، نظارت بر حسن اجرا و ارایه گزارش به هیئت وزیران می باشد.

معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۱۰/۳/۱۳۹۴ برای اجرا به وزارت راه و شهرسازی و دیگروزارتخانه های و دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات