خانه‌دار شدن ۸۷۳ هزار نفر در بازار سرمایه

خانه‌دار شدن ۸۷۳ هزار نفر در بازار سرمایه

http://www.bananews.ir/مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: ۳۵ هزار نفر در اردیبهشت ماه از طریق فرابورس خانه دار شدند تا مجموع کل افرادی که از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۱۳۸۹ استفاده کرده‌اند به رقم ۸۷۳ هزار و ۱۱۲ نفر برسد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمطهره مروج با اشاره به اینکه با ورود حدود ۴۰ هزار نفر در اردیبهشت ماه امسال تعداد سهامداران ایرانی به رقم ۸ میلیون و ۶۹ هزار نفر رسید گفت: در حال حاضر ۴ میلیون و ۸۴ هزار مرد و یک میلیون و ۷۳۷ هزار زن در بازار سرمایه کد سهامداری دریافت کرده اند، ضمن اینکه بیش از ۳۱ هزار کد حقوقی و ۳۶۵ کد سهامدار خارجی نیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه در ماه گذشته ۴ نماد جدید در سامانه جدید پس از معاملات شرکت سپرده گذاری مرکزی درج شد، افزود : هم اکنون ۶۲۳۰ نماد در این بازار وجود دارد که ۴۲ نماد مربوط به اوراق اختیار فروش تبعی، ۳۲۱ کد مربوط به نمادهای سهام عادی بورس تهران است.

مروج در مورد نمادهای حاضر در فرابورس اظهار کرد: ۳۳۰ سهام عادی، ۵۶ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن، ۳۸ اوراق و ۲ نماد دارایی فکری در این بازار فعال هستند.

مدیر امور ناشران سمات خاطرنشان کرد: تعداد ۵۴۲۰ نماد در بازار برق بورس انرژی، یک نماد سلف بلند مدت و یک نماد اوراق سلف کالا حضور دارند.

بنا بر اعلام روابط عمومی سمات وی درخصوص آخرین فرایند سامانه جدید پس از معاملات اظهار کرد: مراحل آماده سازی نهایی این سامانه در حال انجام است به طوری که دستورالعمل جدیدی تحت عنوان "دستورالعمل جامع ثبت هیبریدی دارایی مالی" در دست تدوین است که پس از بازنویسی و بازنگری تمام نیازمندی ها و تغییراتی که باید در تمام فرآیندهای این مدل دیده شود، به تصویب سازمان بورس و اوراق بهادار برسد.

 

ایسنا

    نظرات