شهرسازی بدون امکانات زیربنایی و روبنایی حقوق شهروندی را تخریب می‌کند

شهرسازی بدون امکانات زیربنایی و روبنایی حقوق شهروندی را تخریب می‌کند

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرسازی بدون تامین امکانات زیربنایی و روبنایی تنها حقوق شهروندی را تخریب می‌کند.

به گزارش بنانیوز ؛ محسن نریمان در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی در شهر جدید امیرکبیر اراک با بیان اینکه احداث شهرهای جدید رویکردی است که در سیاست‌های دولت‌های قبل وجود داشته و در دولت تدبیر و امید نیز ادامه پیدا کرده است، افزود: امروز در شهر مهاجران استان مرکزی بیش از ۵۰۰ واحد مسکن مهر افتتاح می‌شود و افتتاح واحدهای مسکن مهر در دیگر شهرهای جدید کشور نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در راستای اجرای دستور مقام معظم رهبری علیرغم وجود چالش‌های فراوان فراروی طرح مسکن مهر عزم‌مان را بر اجرای این طرح جزم کرده‌ایم تا آنرا به سرانجامی خوش برسانیم.

نریمان با بیان اینکه مسکن مهر شهرهای امیرکبیر و مهاجران در استان مرکزی طی ۶ ماهه اول سال جاری تکمیل خواهد شد، افزود: سیاست تکمیل پروژه‌های مسکن مهر شهرهای جدید در تمام کشور در حال اعمال است و در شهر جدید پردیس که پروژه مسکن مهر آن دیرتر از دیگر شهرها آغاز شده تکمیل پروژه نیز دیرتر انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید با تاکید براینکه ایجاد مسکن به تنهایی کافی نیست و شهرسازی بدون تامین امکانات زیربنایی و روبنایی تنها حقوق شهروندی را تخریب می‌کند افزود: ایجاد مدرسه، مسجد و درمانگاه از نیازهای اساسی شهر است که متاسفانه این بخش در حوزه مسکن مهر کمرنگ دیده شده است.

نریمان با اشاره به تاکید دولت تدبیر و امید نسبت به تکمیل پروژه های شهرهای جدید گفت: شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید با تمام توان به این حوزه وارد شده و حتی اگر اعتبارات دولتی در این زمینه کفایت نکند با شیوه مشارکتی وارد شده و نسبت به تکمیل پروژه‌ها اقدام می‌کنیم.

وی با تاکید براینکه تامین اعتبار و بودجه برای شهرهای جدید چندان مقدور نیست افزود: برای اجرای طرح‌های زیربنایی و روبنایی شهر جدید پردیس با استفاده از روش‌های مدیریت دارایی وارد میدان می‌شویم.

نریمان ایجاد شهرهای جدید را راهکاری برای جلوگیری از زاغه‌نشینی و حاشیه‌نشینی عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلات استانداران زاغه‌نشینی در اطراف شهرهاست و دولت برای ساماندهی سرزیر شهرها باید ایجاد شهرهای جدید را در نظر بگیرد که البته تحقق این مهم نیازمند همکاری کلیه مسئولان است.

وی با بیان اینکه باید مردم را به سمت شهرهای جدید هدایت کنیم، افزود: در این استان و دیگر استان‌ها قصد داریم شهرهای جدید را در کنار شهرهای قدیمی ایجاد کنیم.

نریمان افزود: در دوران جنگ علیرغم کمبود اعتبارات با قدرت وارد میدان شدیم و همت مردم ایران ما را به جایگاه کنونی رساند.

وی افزود: ایران اسلامی امروز در مجامع بین‌المللی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و به یک قدرت بی‌بدیل در منطقه تبدیل شده است.

نریمان خاطرنشان کرد: علیرغم تمامی مشکلات و توطئه‌ها ایران نقطه امن سرمایه‌گذاری در منطقه است.

    نظرات