تغییر جهت بانک مسکن از بانک کارگزاری به بانک توسعه‌ای

تغییر جهت بانک مسکن از بانک کارگزاری به بانک توسعه‌ای

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بانک مسکن باید به فعالیت‌های توسعه‌ای بازگردد و امروز آغاز رسمی تغییر جهت بانک مسکن از یک بانک کارگزاری به بانک توسعه‌ای است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعباس آخوندی از طراحی مدل‌های مختلف پرداخت وام مسکن در آینده خبر داد و گفت: بانک توسعه‌ای مسکن برای توسعه شهرها در سواحل مکران هم برنامه‌ریزی کند و باید برای همه قشرها راه خانه دار شدن را ترسیم کنیم و مجموعه سیاستگذاری‌های دولت و بانک به نتیجه مثبت برسد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم با پس‌انداز در این حساب، می‌توانند تا سقف هفت برابر تسهیلات دریافت کنند و این صندوق مدلی است که می‌تواند به اقتصاد خانوار کمک کند، پول بانک به هیچ وجه حیات خلوت دولت نیست و تسهیلات تکلیفی برای بانک‌ها، خیانت در امانت است، زیرا مداخله در فرآیند قرارداد بین بانک‌ها و مردم محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: بانک در برابر سپرده‌گذار متعهد است و بانک‌ها نمی‌توانند به تعهد خود پشت پا بزنند اما اقدامات دولت گذشته، بانک‌ها را گرفتار و زمین‌گیر کرد.

آخوندی با بیان اینکه از بانک توسعه‌ای مسکن انتظار داریم که برای پروژه‌های خاص، راهکارهای خاص ارائه کند، گفت: در سواحل مکران برای ایجاد شهرهای جدید باید ابتکار ویژه‌ای ارائه کنید و بزرگترین مشکل ما در طرح‌های توسعه‌ای این بوده که توسعه شهرهای جدید، فاقد نظام بانکی است.

وی درباره بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری هم گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران و نحوه تامین منابع مالی ساکنان و افزایش کیفیت واحدها بایدت ساماندهی شود.

وزیر راه و شهرسازی به بافت‌های حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی اشاره کرد و گفت: هر کدام از این پروژه‌ها مدل خاصی می خواهد و بانک مسکن می‌تواند برای هر یک از آنها یک راه‌حل ارائه دهد.

آخوندی گفت : وام ۸۰ میلیون تومانی برای خانه‌دار شدن طبقه متوسط جامعه ایران به افراد فاقد مسکن ارائه شده است و امیدواریم در ماه‌های آتی برای گروه‌های درآمدی مختلف، مدل‌های اقتصادی در حوزه نظام درآمدی هم ارائه کنیم.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات