با وام ۸۰ میلیونی، مردم خانه‌دار نمی‌شوند

با وام ۸۰ میلیونی، مردم خانه‌دار نمی‌شوند

http://www.bananews.ir/رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد که امکان خرید مسکن با وام ۸۰ میلیون تومانی فراهم نیست و تنها با این میزان پول، مردم می توانند به صورت مشارکتی خانه دار شوند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irارسلان فتحی پور اظهار کرد: افراد برای دریافت وام مسکن ۸۰ میلیون تومانی باید ۱۳/۵ میلیون تومان سپرده گذاری کنند که تامین این میزان پول نیز از عهده برخی از خانواده ها خارج است.

وی افزود: از طرف دیگر با وضعیت فعلی، مردم نمی توانند با ۸۰ میلیون تومان خانه بخرند چون در حال حاضر برای رهن خانه ۸۰ متری ، ۸۰ میلیون تومان پول احتیاج است. بر این اساس با قاطعیت می توان گفت که با این میزان پول موضوع خانه دار مردم منتفی است و مشکل مسکن برطرف نمی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با بیان اینکه مردم تنها به صورت مشارکتی می توانند خانه دار شوند گفت: اگر تمهیداتی فراهم شود تا مردم بتواند با این میزان وام به صورت مشارکتی اقدام به خرید خانه کنند شاید بتوان تا حدی مشکل مسکن را رفع کرد.

فتحی پور، اقتصاد ایران را به مثابه قطاری که در سربالایی و سرپایینی می رود تشبیه کرد و گفت:‌ باید تسهیلات مناسب به سازنده مسکن و خریدار خانه بدهند تا ضمن افزایش ساخت و ساز مردم نیز بتوانند از نعمت خانه دار شدن بهره مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه با وام ۸۰ میلیون تومانی تغییری در بازار مسکن ایجاد نمی شود گفت: در حال حاضرمصالح ساختمانی زیادی در انبارها دپو شده است بنابراین نباید امیدی به تغییر در بازار مسکن داشت.

 

ایسنا

    نظرات