هشدار به دارندگان اوراق تسهیلات مسکن

هشدار به دارندگان اوراق تسهیلات مسکن

http://www.bananews.ir/رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با اشاره به محدودیت زمانی استفاده از اوراق تسهیلات مسکن گفت: مهلت استفاده از این اوراق، ۲ سال از زمان انتشار آن است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعلیرضاتوکلی با اشاره به حجم اوراق تسهیلات باطل شده، به دارندگان اوراق تسهیلات مسکن هشدار داد که به مهلت استفاده و تاریخ انقضاء اوراق خود دقت داشته باشند و قبل از سررسید نسبت به استفاده از اوراق و یا فروش آن اقدام کنند.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با بیان اینکه در فروردین و اردیبهشت ماه امسال به ترتیب ۵۰ و ۹۳ میلیارد تومان از اوراق تسهیلات مسکن باطل شده است، افزود: حجم تسهیلات باطل شده طی یک سال اخیر بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان و حجم کل این دسته از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن که از ابتدا تاکنون باطل شده اند، از یک هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

وی تصریح کرد: مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن محدود و به مدت دو سال است و امکان تمدید آن به هیچ وجه وجود ندارد، بنابراین دارندگان اوراق باید به این موضوع دقت داشته و قبل از منقضی شدن مهلت هریک از اوراق تسهیلات، نسبت به استفاده یا فروش آن در بازار اقدام کنند.

 

توکلی گفت: فرابورس ایران مهلت استفاده هر یک از اوراق تسهیلات مسکن با سررسیدهای مختلف را به صورت منظم و ماهانه در قالب جداولی در قسمت اطلاعیه‌های وب‌سایت خود به‌روزرسانی و منتشر می کند.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران در خصوص قیمت اوراقی که در نزدیکی مهلت انقضاء خود قرار دارند، گفت: قاعدتاً انتظار داریم که قیمت اوراقی که مهلت انقضای آن نزدیک است از قیمت سایر اوراق کمتر باشد زیرا خریدار اوراق در صورت عدم استفاده از آن در اسرع وقت، در معرض ریسک ابطال اوراق قرار دارد و این به معنای صفر شدن ارزش اوراق وی پس از سررسید خواهد بود.

وی بار دیگر یادآور شد: افرادی که در بانک مسکن سپرده‌گذاری کرده و اوراق خود را به فروش نرسانده یا از آن استفاده نکرده‌اند به مهلت اعتبار ۲ ساله این اوراق توجه داشته باشند تا دچار ضرر و زیان نشوند.

 

ایسنا

    نظرات