نظارت استاندارد بر بازار مصالح ساختمانی ویژه می‌شود

نظارت استاندارد بر بازار مصالح ساختمانی ویژه می‌شود

http://www.bananews.ir/مدیرکل اداره استاندارد استان تهران از نظارت ویژه بازرسان استاندارد بر بازار مصالح ساختمانی خبر داد و گفت: در سال جاری مصالح ساختمانی غیر استاندارد شناسایی و توقیف شده‌اند.

به گزارش بنانیوز ؛ مسلم بیات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه در جریان بازرسی کارشناسان استاندارد از ۱۱ واحد تولیدکننده در تهران بیش از ۴۵ هزار عدد انواع بلوک سیمانی سبک و سنگین به علت غیراستاندارد بودن توقیف شد، اظهار کرد: شناسایی این تعداد بلوک سیمانی تنها مربوط به خردادماه بوده و از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۸۵ هزار عدد بلوک سیمانی غیراستاندارد شناسایی شده است.

به گفته وی در این مدت ۱۴ هزار تن انواع ماسه و شن غیراستاندارد و تعدادی تیرچه غیراستاندارد نیز توقیف شده است.

مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره به فعالیت‌های نظارتی استاندارد تهران در این زمینه گفت: اداره کل استاندارد تهران بررسی مستمر بر فعالیت واحدهای تولیدی را در دستور کار خود قرار داده است و معمولا هر هفته در جلسات کمیته علائم تعدادی از پروانه‌ها باطل و برای برخی واحدها پروانه صادر می‌شود.

بیات با بیان اینکه پس از بررسی‌ها نمونه‌برداری و آزمون نمونه‌ها در مورد وضعیت واحدها تصمیم‌گیری می‌شود، ادامه داد: در جلساتی که در ماه گذشته در اداره کل استاندارد تهران برگزار شد در حوزه مصالح ساختمانی، پروانه دو فرآورده بتن آماده تا رده مقاومتی C20 از واحدهای "حسین سلیمی سرچشمه" و "مهدی بلانیان" باطل شد.

وی با بیان اینکه برخی از مصالح ساختمانی موجود در بازار مشمول قانون استاندارد هستند، گفت: تولیدکنندگان باید توجه داشته باشند که در صورت تولید کالای غیراستاندارد یا عدم دریافت گواهینامه استفاده از علامت استاندارد با آنها برخورد و کالای تولید شده توقیف می‌شود.

    نظرات