وام بافت‌های فرسوده امسال سر و سامان می‌گیرد

وام بافت‌های فرسوده امسال سر و سامان می‌گیرد

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفتر توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی کشور گفت: تلاش داریم با تشکیل کارگروه ویژه با بانک مرکزی، از طریق منابع بانکی یا سایر منابع در اختیار دولت به مساله وام‌های بانکی بافت‌های فرسوده سر و سامان بدهیم.

به گزارش بنانیوز ؛ نریمان مصطفایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در سال ۹۳ به دلیل مشکلات منابع مالی بانک‌ها درخصوص پرداخت تسهیلات خیلی موفق نبودیم اما امسال با توجه به تشکیل کارگروه ویژه با بانک مرکزی و در صورت همکاری بانک‌ها تلاش داریم از طریق منابع بانکی یا سایر منابع در اختیار دولت وام‌های بانکی سر و سامان بگیرد

وی افزود: تا کنون برنامه مطالعاتی توانمندسازی و ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی ۹۱ شهر در دستور کار قرار گرفته و اقدامات اجرایی بیش از ۳۰ شهر مصوب آغاز شده که حدود ۱۰۵ میلیارد تومان هزینه شده و امسال هم حدود ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی سایر شهرها را در دستور کار قرار داده‌ایم.

مصطفایی هم‌چنین اظهار کرد: با برخی دستگاه‌ها از جمله سازمان شهرداری‌ها، معاونت امور زنان و بسیج سازندگی، تفاهم‌نامه هماهنگی بین بخشی امضا کرده‌ایم که طی اقدامات مشترک، همزمان با توانمندسازی، بحث پیشگیری را در سکونت‌گاه‌های غیررسمی انجام دهیم.

مدیرکل دفتر توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی درخصوص بحث بودجه اظهار کرد: با وجود محدودیت‌های اعتباری که دولت با آن مواجه بود، اعتبارات امسال بیش از دو برابر افزایش یافته و از رقم ۱۷ میلیارد تومان سال گذشته به ۳۶ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

وی گفت: موضوع ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی به طور جدی در دستور کار قرار دارد و در برنامه ششم به عنوان یکی از موضوعات خاص از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پیگیری می‌شود.

مصطفایی به مصوبه شورای عالی پول و اعتبار درخصوص رقم وام‌ها اشاره و تاکید کرد: وام نوسازی کلان‌شهرها ۵۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۴۰ میلیون تومان و زیر مراکز استان‌ها ۳۰ میلیون تومان برای هر واحد در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرکل دفتر توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی قرار است سالانه ۳۰۰ هزار واحد مسکونی نوسازی شود که طی شش سال یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکونی، نوسازی خواهد شد.

وی درخصوص ورود بخش خصوصی به بحث ساماندهی بافت‌های فرسوده گفت: یک سری تفاهم‌نامه با بخش خصوصی از جمله انجمن انبوه‌سازن امضا شده و نوسازی با همکاری مردمی را در دستور کار داریم که ان‌شاءالله با گشایش‌های اقتصادی این موضوع در دستور کار قرار می‌گیرد.

    نظرات