طوفان گردو خاک در راه زابل

طوفان گردو خاک در راه زابل

http://www.bananews.ir/کارشناس سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوایی کشور در روزهای آتی را تشریح کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، امیرحسین نقشینه در این‌باره گفت:‌بررسی نقشه های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روزآینده در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوب زاگرس، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نواحی جنوب شرق و شمال غرب کشور نشان می‌دهد که احتمال بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد وجود دارد.

وی با بیان اینکه طی این مدت در شرق و جنوب شرق کشور نیز وزش باد و در برخی مناطق گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، گفت:همچنین در بعضی ساعات نیز در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل طوفان گردوخاک رخ خواهد داد.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی شده است.

نقشینه در خصوص وضعیت هوای پایتخت در روز شنبه نیز گفت:‌ در این روز بیشینه و کمینه دمای هوای تهران ۳۵ و ۲۴ درچه سانتیگراد است و آسمان نیز در شهرها و مناطق شمالی استان تهران کمی ابری همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده است.

وی همچنین گیلان و خوزستان را با بیشینه دمای ۴۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و چهار محال بختیاری و اردبیل را نیز با کمینه دمای ۱۰ و ۱۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین استان‌های کشور در روز شنبه اعلام کرد.

 

ایسنا

    نظرات