واکنش نظام مهندسی به انتخاب مهندس ناظر توسط کارفرما

واکنش نظام مهندسی به انتخاب مهندس ناظر توسط کارفرما

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه انتخاب مهندس ناظر از سوی این سازمان مطابق با قانون است، گفت: برای تغییر در این رویه باید قانون هم تغییر کند.

 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، سعید غفرانی در خصوص انتخاب مهندس ناظر از سوی کارفرما، اظهار داشت: براساس قانون نظام مهندسی ساختمان، انتخاب مهندسان ناظر برعهده این سازمان است و درواقع مهندسان به صورت رندوم برای پروژه‌ها انتخاب می‌شوند اما کارفرما باید هزینه‌های نظارت بر پروژه را به مهندسان ناظر بپردازد.

وی با اشاره به اینکه هنوز جزئیاتی از این طرح اعلام نشده است، گفت: انتخاب مهندس ناظر از سوی سازمان نظام مهندسی یک قانون است و برای تغییر آن نیاز است تا قانون هم تغییر کند بنابراین به نظر نمی‌رسد که فعلا این اتفاق رخ دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه نظر وزیر این است که پروژه‌های عمرانی که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام می‌شود باید رقابتی شود، افزود: وزیر معتقد است که در شرایط رقابتی، نظارت بیشتری بر پروژه‌ها انجام می‌گیرد اما بازهم نمی‌توان در این خصوص نظر قاطعی دارد زیرا وزیر جزئیاتی از این طرح ارایه نداده است.

غفرانی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد این نظریه برای تمام پروژه‌های عمرانی باشد، ادامه داد: در هرصورت قانون چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد و سازمان نظام مهندسی باید مهندس ناظر را انتخاب کند و تا زمان تغییر قانون چنین موضوعی اجرایی نیست.

چندی پیش وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که انتخاب مهندس ناظر برای پروژه های ساختمان باید از سوی کارفرمایان انجام شود.

 

مهر

    نظرات