امکان خرید خانه برای اقشار مختلف مردم فراهم می‌شود

امکان خرید خانه برای اقشار مختلف مردم فراهم می‌شود

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: به غیر از موضوع تسهیلات، بسته های دیگری در حال تدوین است که با عملیاتی شدن و اجرای تدریجی آنها اقشار مختلف مردم می توانند از امکان خانه دار شدن بهره مند شوند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir سیدمحمد پژمان عصر دیروز (سه شنبه) در پایان سفر یک روزه خود به اهواز ضمن اعلام این خبر گفت: در طرح جامعی که تا سال ۱۴۰۵ تهیه شده برنامه کشور از نظر تعداد واحدهای مسکونی موجود، نیاز امروز و نیازی که بر اساس تشکیل خانوارهای جدید داریم به طور کامل روشن و نقطه اثر و توزیع آن نیز معلوم شده است.

وی با بیان اینکه برای تحقق این برنامه باید مقدماتی فراهم شود گفت: نخست این که عرصه های لازم برای تولید این تعداد واحد باید ایجاد شود که در این ارتباط حوزه شهرسازی موظف شده تا طرح های جامع و تفصیلی را کنترل و مطالعه کنند تا ظرفیت این میزان تولید مسکن در طرح ها مشخص شود.

پژمان با بیان این که غالب این عرصه ها در اختیار بخش خصوصی بوده و تنها بخشی در اختیار دولت قرار دارد اظهار کرد: در طول ادوار گذشته سهم دولت در تولید مسکن در آن بخش هایی که به طور مستقیم دخالت می کرده از چهار تا پنج درصد بیشتر نبوده و مابقی از سوی بخش خصوصی انجام می شد.

پژمان تأکید کرد: امروز باید ابزارها و مکانیزم هایی تدارک دیده شود تا اگر کسانی صاحب زمین هستند و یا در عرصه تولید مسکن می خواهند فعالیت کنند این ابزارها به کارشان بیاید و فعالیت در بخش مسکن را برای آنها اقتصادی کند.

وی در تشریح سخنان خود گفت: برای تشویق مردم به تولید مسکن افزایش میزان وام مصوب شد که بر اساس آن در شهرهای مختلف ۵۰ درصد قیمت تمام شده واحد به صورت تسهیلات به مردم پرداخت می شود.

همچنین وی افزود: به دلیل بالا بودن نرخ، تسهیلات برای مردم مقرون به صرفه نبوده که دولت کمک سود و تسهیلات دیگری برای بافت های فرسوده منظور کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نرخ تورم سالانه بیان کرد: منطقی نیست که تورم وجود داشته باشد و ما انتظار کاهش مصالح ساختمانی را داشته باشیم .

وی در ادامه تأکید کرد: اما این که رشد مسکن معقول و منطقی باشد تا مردم برای خرید مسکن با مشکل مواجه نشود هدفی است که از سوی این وزارتخانه دنبال می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن صبح سه شنبه از روند اجرایی پروژه دو هزار واحدی مسکن مهر نفت اهواز دیدن کرد و نشستی با مسئولان اجرایی این پروژه نیز برگزار شد.

نشست با مدیران عامل شرکت های خدمات رسان اعم از آب و فاضلاب، گاز و برق برنامه دیگر معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به اهواز بود.

پژمان همچنین در سفر یک روزه خود به اهواز با مدیرکل راه و شهرسازی، معاونان وی دیدار کرد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات