روانه شدن ریزگردهای دریاچه ارومیه به تبریز

روانه شدن ریزگردهای دریاچه ارومیه به تبریز

http://www.bananews.ir/مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی با بیان اینکه روزانه بخشی از ریزگردهای نمکی حاصل از خشک شدن دریاچه ارومیه به سمت تبریز می‌آید، گفت: اینکه میزان ریزگردها به حدی باشد که در این مدت باعث افزایش ابتلای مردم استان به بیماری‌هایی نظیر سرطان پوست و مشکلات ریوی و تنفسی شود، بحثی تخصصی در علم پزشکی است ولی من نشنیده‌ام.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، فرخ مطلبی‌فر اظهار کرد: متاسفانه بخشی از دریاچه ارومیه، خشک و تبدیل به نمک شده است که در مواقع وزش بادهای غالب، بخشی از این نمک‌ها، در قالب ریزگردهای نمکی به سمت شهرستان‌های استان نیز می‌آیند.

وی اظهار کرد: اداره کل هواشناسی استان در این حد می تواند اظهار نظر کند که روزانه بخشی از ریزگردهای نمکی هنگام وزش باد از سمت دریاچه به سمت آذربایجان شرقی، به استان می آید که طبیعی است تاثیراتی را نیز به همراه داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی استان با بیان اینکه مردم باید اطلاعیه ها و هشدارهای این اداره کل را جدی بگیرند اظهار کرد: تنها توصیه ما به هم استانی ها در مواقع گرمای شدید، آلودگی هوا و .. این است که سعی کنند حتی الامکان از خانه خارج نشوند.

 وی ادامه داد: ممکن است سایر دستگاه های اجرایی حسب وظایف ذاتی شان، توصیه های دیگری نیز داشته باشند.

 

ایسنا

    نظرات