ابلاغیه اخیر کاملا به نفع سازمان نظام مهندسی ساختمان است / مشمولان ابلاغیه زودتر انصراف خود را اعلام کنند

ابلاغیه اخیر کاملا به نفع سازمان نظام مهندسی ساختمان است / مشمولان ابلاغیه زودتر انصراف خود را اعلام کنند

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی ضمن مهم دانستن انتخابات نظام مهندسی در ارتقای جایگاه این سازمان در کشور گفت: کسانی که در انتخابات نظام مهندسی انتخاب می‌شوند باید برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت فنی-تخصصی سازمان و توانمند کردن اعضا داشته باشند تا بتوانند ضوابط و مقررات و آیین‌نامه‌هایی که در سیاستگذاری‌ها لحاظ شده ظرفیت‌بندی کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، علی اصغر بدیعی مقدم همچنین درباره ابلاغیه تازه وزیر راه و شهرسازی مبنی بر منع شرکت و حضور سازمان‌های دولتی و نهادهای مردمی در انتخابات نظام‌مهندسی ساختمان، شورای انتظامی و بازرس سازمان گفت: برای اینکه هیات مدیره بتواند به صورت تمام وقت در اختیار سازمان باشد بهتر است در حوزه دیگری فعالیت نداشته باشند که این امر نیز کاملا به نفع سازمان نظام مهندسی خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی با مثبت ارزیابی کردن ابلاغیه جدید وزیر محترم راه و شهرسازی ادامه داد: با اجرای ابلاغیه اخیر می‌توان انتظار نظارت منطقی و درست از دستگاه‌های مجری را داشت.

بدیعی مقدم افزود: شرکت و حضور کارکنان سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی این شائبه را ایجاد می‌کرد که این افراد نظر دولتی و حاکمیتی خود را بر سازمان نظام مهندسی استان‌ها که یک NGO است اِعمال می‌کنند،در حالی که این ابلاغیه حرکت خوبی است برای اینکه این شائبه از بین برود. از طرف این ابلاغیه می تواند بر روی کار مراکزی که تصمیم‌گیری‌ آنها با سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان است،نظارت بیشتری داشته باشد.

وی در پایان به فضای رقابت سالم در انتخابات نظام مهندسی ساختمان در استان اشاره کرد و افزود: دستگاه های نظارتی باید نظارت منطقی و درستی در این انتخابات داشته باشند،ضمن اینکه در استان خراسان شمالی کاندیداهایی که مشمول این ابلاغیه باشند وجود دارد اما تا کنون هیچکدام از کاندیداتوری خود انصراف نداده‌اند که بهتر است زودتر انصراف خود را اعلام کنند.

 

پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی

    نظرات