آخرین آمار افتتاح حساب پس‌انداز مسکن یکم/ جذب ۲۵۲ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان آورده مردمی

آخرین آمار افتتاح حساب پس‌انداز مسکن یکم/ جذب ۲۵۲ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان آورده مردمی

http://www.bananews.ir/مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن آخرین آمار حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم را اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، محمدحسن مرادی درباره آخرین آمار افتتاح حساب پس‌انداز مسکن یکم در شعب بانک مسکن در سراسر کشور و میزان انباشت پس‌اندازهای مردمی در این حساب اظهار کرد: صندوق پس‌انداز مسکن یکم تا مقطع ۱۰ شهریور ١٣٩۴ توانسته در مجموع ۲۵۲ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان در سراسر کشور منابع مالی و آورده‌های مردمی جذب کند.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن ادامه داد: در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر تا به حال سه هزار و ۳۲۹ فقره حساب پس‌انداز افتتاح شده که میزان جذب منابع مالی این صندوق در این شهرها ۴۰ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان است. با این حساب به طور متوسط در هر روز ۳۵ فقره حساب افتتاح شده و ۵۲۰ میلیون تومان به حساب صندوق مسکن یکم واریز شده است.

وی سپس به آمار حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن در کلانشهرها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر (غیر از پایتخت) اشاره و خاطرنشان کرد: هفت هزار و ۹۰ فقره حساب پس‌انداز مسکن یکم در این شهرها افتتاح شده که مجموع آورده‌های مالی در این حساب‌ها به رقم ۱۲۷ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است. مردم این شهرها به طور متوسط روزانه ۶۴ فقره حساب در مجموع به مبلغ میانگین یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان حساب باز کرده‌اند.

این مدیر بانک مسکن درباره تعداد و مبلغ حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم در تهران اظهار کرد: تا به حال ۳ هزار و ۳۰۲ فقره حساب به مبلغ مجموعا ۸۴ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان در تهران باز شده است. بنابراین به طور متوسط روزانه ۳۳ فقره حساب در شعب تهران بانک مسکن افتتاح و ۵۸۰ میلیون تومان به این صندوق واریز شده است.

 

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات