توقف ساخت و سازهای بدون مجوز در شمال شهر استان قزوین

توقف ساخت و سازهای بدون مجوز در شمال شهر استان قزوین

http://www.bananews.ir/به گفته مدیر شهرسازی و معماری راه وشهرسازی قزوین ، یکی از رسالت های کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی، برنامه ریزی برای بهره مندی مردم استان از مزایا و مواهب جذاب طبیعی و استفاده از مناطق ییلاقی و ارزشمند پیرامون شهر ها است.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، محسن اسماعیلی با بیان این مطلب و مصوبات پنجمین جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان که به ریاست معاون عمرانی استاندار و دبیری مدیر کل راه و شهرسازی استان برگزار شد،گفت: برای بهره مندی شهروندان از مناظر پیرامون شهرها، جلوگیری از ساخت و ساز های بی رویه و ممانعت از تخریب اراضی اطراف شهر، مقرر شد هر چه سریعتر ساخت و ساز های بدون مجوز در اراضی شمال شهر استان متوقف شده و سیر روال بررسی در کار گروه امور زیربنایی و شهرسازی را سپری کند.

اسماعیلی در این باره بیان کرد: برای ایجاد مدیریت یکپارچه و اتخاذ تدابیر زیست محیطی بر پارک صنعتی لیا مقرر شد این پارک به شهرک صنعتی لیا با کاربری صنعتی با مدیریت شرکت شهرک های صنعتی بپیوندد.

وی با بیان اینکه با پیوستن این مجموعه وسعت شهرک به صورت یکپارچه به ۴۴۰ هکتار افزایش یافته است ، گفت: تصمیم اتخاذ شده در این خصوص با طرح های بالا دست از جمله طرح مجموعه شهری قزوین نیز انطباق دارد.

همچنین سودابه زرین پور رئیس دبیرخانه کمیسیون های تخصصی اداره کل راه و شهرسازی با بیان گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست در خصوص انتشار گازهای گلخانه ای و راه های استفاده بهینه از این گازها برای تولید انرژی اعلام کرد: مقرر شد پس از این اداره کل محیط زیست به همراه جهاد کشاورزی نحوه صدور مجوز های دامداری ها با رویکرد تولید انرژی از گاز های گلخانه ای و کنترل پراکنش صدور مجوز های دامی در سطح استان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: برای تأیید نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال خواهد شد تا پس از آن به مراجع ذیربط ابلاغ شود.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی 

    نظرات