شناسایی و برقراری بیمه تکمیلی ۵۰۰۰ کارگر

شناسایی و برقراری بیمه تکمیلی ۵۰۰۰ کارگر

http://www.bananews.ir/دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور از برقراری بیمه درمان ۵۰۰۰ نفر از کارگران ثبت نام کرده در سامانه ۳۰۰۰۱۶۳۳ خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، هادی ابوی اظهار کرد: در راستای شناسایی و ساماندهی کارگران فاقد بیمه و ارسال پیامکها به سامانه ۳۰۰۰۱۶۳۳ در فاز اول شهر مشهد را به عنوان پایلوت در نظر گرفتیم که بر این اساس ۵۰۰۰ نفر از کارگران را به طور رندوم انتخاب کرده و کار ساماندهی اولیه را در مورد آنها انجام دادیم.

ابوی افزود: در گام اول برای بیمه این عده از ثبت نام شده‌ها اقدام کردیم و طی تفاهم اولیه با یکی از شرکتهای بیمه معتبر، موفق به برقراری بیمه تکمیلی درمان آنها شدیم که از ۲۰ مهر ماه کار ساماندهی نهایی و بیمه درمان آنها برقرار می‌شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۰۰ هزار نفر به سامانه ۳۰۰۰۱۶۳۳ پیامک زده و شماره تلفن ثابت محل اقامت یا کار خود را ارسال کرده‌اند که در حال ساماندهی و معرفی آنها به انجمن‌های صنفی استان مربوطه هستیم.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه بیشتر افراد جزو کارگران صنوف و فروشندگان پوشاک و لوازم منزل هستند که ابتدا به سامانه مذکور پیامک می‌زنند و ما آنها را به انجمن‌های صنفی استان محل اقامتشان هدایت می‌کنیم و در نهایت تا پایان ماه به همه افراد پیامک ارسال کرده و آنها را برای خود اظهاری و پرکردن فرم مشخصات هویت و اطلاعات شغلی و بیمه‌ای دعوت می‌کنیم.

به گفته ابوی تعداد کارگران فاقد بیمه و کارگران ساختمانی پس از خوداظهاری ثبت نام شوندگان در سایت کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران مشخص خواهد شد.

 

ایسنا

    نظرات