بخش خصوصی می‌تواند حوزه مسکن را رونق دهد

بخش خصوصی می‌تواند حوزه مسکن را رونق دهد

http://www.bananews.ir/یک عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد که بخش خصوصی می تواند موجب رونق در حوزه مسکن شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حسین محمدزاده معتقد است که دولت در رونق بخش مسکن توفیق چندانی نداشته است و نمی تواند بیش از این در این بخش دخالت کند؛ رونق مسکن می تواند موجب رشد اشتغال و توسعه فعالیت صنایع مرتبط با آن باشد ونگاه همه جانبه ای را برای خروج از وضع کنونی نیاز دارد لذا لازم است ابعاد مختلف رونق مسکن و بهبود کیفیت مصالح و توسعه تکنولوژی ساخت نیز در آن دیده شود.

وی با تاکید بر ساماندهی پیش فروش مسکن و پروژه های بزرگ گفت: در گذشته لایحه پیش فروش مسکن مطرح بود که دولت آن را پس گرفت و هنوز لایحه جایگزینی ارائه نکرده است و برخوردها نیز با پروژه هایی که سرمایه های مردم را در معرض خطر قرار دادند به گونه ای نبود که بازدارندگی ایجاد کند و این مساله خلاء قانونی در این بخش را بیشتر نشان می‌دهد.

نماینده در گز در مجلس تاکید کرد:باید لایحه پیش فروش مسکن به نحوی تدوین شود که ضمن رعایت حقوق شهروندان از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده مطلوب شود چرا که دولت ها با تخصیص منابع زیاد هنوز نتوانسته اند مسکن را به شرایط عادی و دور از بحران برسانند .

این عضو کمیسیون عمران خاطرنشان کرد: دولت باید توان و تمرکز خود را روی بهسازی مسکن روستایی و توجه به مشکلات بخش ضعیف جامعه معطوف کند و با ابزارهای کنترلی و بدون دخالت مستقیم از سوء استفاده از سرمایه های ملی مردم جلوگیری به عمل آورد.

 

ایسنا

    نظرات