آموزش کارگران ساختمانی با هدف پیشگیری از حوادث کار

آموزش کارگران ساختمانی با هدف پیشگیری از حوادث کار

http://www.bananews.ir/دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به بالا بودن آمار کارگران دارای نقص عضو از ارائه آموزش‌های ایمنی به کارگران ساختمانی خبر داد.

 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، هادی ابوی اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از کارگران ساختمانی دارای کارت مهارت هستند، اما متاسفانه آموزش ایمنی خاصی ندیده‌اند و به همین دلیل زمینه بروز حوادث ناشی از کار را رقم می‌زنند.

وی ادامه داد: کارگران ساختمانی تنها از طریق ثبت نام اینترنتی و گذراندن آزمون عملی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بدون حتی یک ساعت آموزش کارت مهارت می‌گیرند و وقتی بر سرکار حاضر می‌شوند به دلیل عدم آشنایی با محیط کار و عدم رعایت نکات ایمنی دچار آسیب‌های ناشی از کار می‌شوند.

ابوی تصریح کرد: به همین منظور کار آموزش کارگران ساختمانی را در دستور کار قرار داده‌ایم تا از این طریق از بروز حوادث ناگوار ناشی از کار پیشگیری کنیم.

به گفته وی سالانه تعداد زیادی از کارگران ساختمانی به دلیل عدم بهره‌مندی از آموزشهای ایمنی دچار نقص عضو می‌شوند.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به سامانه ۳۰۰۰۱۶۳۳ گفت: یکی از مهمترین اهداف راه‌اندازی این سامانه شناسایی و طبقه‌بندی کارگران ساختمانی فاقد بیمه و ارائه آموزشهای ایمنی به آنها است که امیدواریم با سرعت بیشتری دنبال شود.

 

ایسنا

    نظرات