تابستان امسال از ۹۷ درصد ظرفیت شبکه برق استفاده شد

تابستان امسال از ۹۷ درصد ظرفیت شبکه برق استفاده شد

http://www.bananews.ir/وزیر نیرو گفت: تابستان امسال با استفاده از ۹۷ درصد ظرفیت عملی صنعت برق توانستیم با موفقیت از پیک تابستان عبور کنیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir حمید چیت‌چیان اظهار کرد: صنعت برق از جمله بخش‌هایی است که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است که نمونه بارز آن را در برف سنگین سال‌های گذشته در مازندران دیدیم که قطع برق در این استان باعث قطع آب و تمامی خدمات شهری و روستایی شد.

وی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که با یک صنعت بسیار حساس مواجه هستیم و وقتی گفته می‌شود برق زیرساخت زیرساخت‌هاست، حرف گزافی نیست، چراکه تمامی بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات وابسته به برق هستند که بتوانند در طول سال بدون وقفه خدمت خود را ارائه نمایند.

وی موفقیت و توسعه این صنعت در سال‌های اخیر را مرهون تلاش و تخصص تلاشگران صنعت برق دانست و افزود: در بین تمام بخش‌های برق کشور، مرکز دیسپاچینگ ملی و شرکت مدیریت شبکه برق ایران از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است که پایداری شبکه، کنترل فرکانس شبکه و مدیریت کل شبکه کارهایی است که در یک جمع تخصصی ویژه در حال انجام است.

وی با تقدیر از خدمات ارزنده فتاح قره‌باغ در زمان مدیریت شبکه برق کشور ادامه داد: در این مرکز اگر لحظه‌ای غفلت و بی‌توجهی صورت گیرد کشور با مشکلات بسیار حادی دست به گریبان خواهد بود.

وزیر نیرو با بیان اینکه امسال سیزدهمین سالی است که صنعت برق بدون خاموشی سراسری ارائه خدمت می‌کند، گفت: این یک دستاورد بسیار بزرگ است، چرا که در این مدت، در کشورهایی همچون آمریکا، هندوستان و ترکیه خاموشی سراسری اتفاق افتاده است، اما در صنعت برق ما و در نوک پیکان آن یعنی شرکت مدیریت شبکه ایران این موفقیت بزرگ کسب شده است.

وی در پایان با بیان اینکه مهندس فتاح قره‌باغ مدت ۳۵ سال با ایمان و تکیه بر دانش، صداقت و خلوص نیت کارهای فراوانی را انجام دادند، گفت: در تابستان امسال همکاران صنعت برق کشور نهایت تلاش خود را برای مدیریت پیک تابستان به کار بستند و ا توانستیم با حداکثر ظرفیت تولید برق کشور و استفاده از ۹۷ درصد ظرفیت عملی موجود صنعت برق با موفقیت از پیک تابستان عبور کنیم.

 

ایسنا

    نظرات