نظارت آخوندی بر اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان/ لایحه تا نیمه مهرماه نهایی می‌شود

نظارت آخوندی بر اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان/ لایحه تا نیمه مهرماه نهایی می‌شود

http://www.bananews.ir/رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه در تدوین مقررات ملی ساختمان شخص وزیر راه و شهرسازی نظارت کامل دارد، گفت: تلاش می شود تا قبل از انتخابات نظام مهندسی (۱۶ مهر) تدوین قانون نظام مهندسی نهایی شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir محمد شکرچی زاده در پاسخ به این سئوال که کار تدوین قانون نظام مهندسی به کجا رسید،گفت: تدوین قانون نظام مهندسی ساختمان در حال نهایی شدن است و دوستان قول داده اند که کار تدوین تا قبل از انتخابات نظام مهندسی (۱۶ مهر ماه جاری)به پایان برسد.

وی افزود: یکی از مواردی که در تدوین قانون نظام مهندسی بسیار حائز اهمیت است،مبحث دوم قانون نظام مهندسی است که اتفاقا در تدوین آن شخص آخوندی وزیر راه و شهرسازی نظارت دقیقی دارند.

شکرچی زاده با تاکید بر اینکه مقررات ملی ساختمان یک سند ملی لازم الاجرا برای ساخت و ساز است و از چند دهه گذشته جزو وظایف حاکمیتی بوده است،گفت:سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که در مرحله تدوین، از مهندسی کشور هم بهره گرفته شود، همچنین افرادی که قرار است این مقررات را اجرا کنند هم در مرحله تدوین کمک کنند.

رئیس مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی با هدف تسهیل فرآیند صدور مجوز ساخت و ارتقای کیفیت ساختمان‌ها به دنبال آن است تا در قالب اصلاح مبحث دوم مقررات ملی ساختمان تغییرات اساسی را در بازارمهندسی ساختمان ایجاد کند.

به گفته وی، مقوله مبحث دوم مقررات ملی ساختمان مربوط به نظامات مهندسی و تعیین تکلیف نظام مهندسی و صدور پروانه ساختمانی است.

 

فارس

    نظرات