خانه‌دار شدن ۵۳۴۴ نفر از طریق بازار سرمایه

خانه‌دار شدن ۵۳۴۴ نفر از طریق بازار سرمایه

http://www.bananews.ir/مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی (سمات) اعلام کرد ۵۳۴۴ نفر در معاملات هفته گذشته فرابورس با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات مسکن شدند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد ۵۳۴۴ نفر با استفاده از ۲۰۹ هزار و ۲۳۵ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به سوم مهر ۱۳۹۴ حدود ۱۹۶ هزار و ۱۳ و ارزش معاملات این اوراق در مجموع ۱۳۵ میلیارد ریال بود.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می‌شود.

سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال است که مدت بازار پرداخت تسهیلات ۱۲ سال تعیین شده است.

نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر ۱۶ درصد (تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره‌ای) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می‌توانند به شرکت‌های کارگزاری عضو فرابورس و یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

لازم به ذکر است شورای پول و اعتبار اوایل خردادماه گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بوده و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس انداز به تصویب رسیده است و ارتباطی با اوراق تسهیلات مسکن ندارد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات