اوراق تسهیلات مسکن در محدوده ۶۶۰ تا ۷۱۷ هزار ریال

اوراق تسهیلات مسکن در محدوده ۶۶۰ تا ۷۱۷ هزار ریال

http://www.bananews.ir/۶۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵۶۶ میلیارد ریال در جریان معاملات امروز فرابورس ایران معامله شد ضمن آنکه اوراق تسهیلات مسکن در محدوده ۶۶۰ تا ۷۱۷ هزار ریال قیمت خورد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، در پایان معاملات ۷ مهرماه ۱۳۹۴، ۶۲ میلیون ورقه بهادار خرید و فروش شد و ارزش آن به ۵۶۶ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال رسید.

در روز جاری، معامله ۳ میلیون و ۸۶۰ هزار سهم سرمایه گذاری مسکن تهران بیشترین حجم معاملات روز جاری را به نام خود ثبت کرد این در حالیست که بیشترین ارزش معاملات به میزان ۱۳ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال مربوط به سهام شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی بود.

این گزارش حاکیست، سهام معادن مس تکنار، نفت پاسارگاد و سرمایه گذاری مسکن شمال غرب بیشترین افزایش قیمت را در بازار فرابورس تجربه کرد و در سوی دیگر بازار، سهام شرکت های قند شیروان، شمال شرق شاهرود و قند چهارمحال با بیشترین افت قیمت روبرو شدند.

شاخص فرابورس(آیفکس) در جریان معاملات امروز ۳٫۷ واحد افت کرد و در رقم ۶۸۲٫۸۱ متوقف شد علاوه بر این در بازار ابزاهای نوین مالی، بیشترین حجم معاملات(صندوق های قابل معامله) ETF به صندوق سرمایه گذاری اعتماد با خرید و فروش ۶۲۱ هزار و ۳۵۰ سهم اختصاص یافت و بیشترین حجم معاملات در بازار اوراق با درآمد ثابت هم مربوط به معامله ۱۷ و ۸۷۰ هزار ورقه مشارکت رایان سایپا بود.

گفتنی است، در روز جاری، نماد اوراق مشارکت شهرداری کرج با نرخ ۲۱ درصد در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران گشایش یافت و نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری توسعه وعمران استان کرمان در روز جاری پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام، بازگشایی شد.

 

ایرنا

    نظرات