مسکن مهر از شاخص‌های موفقیت آخوندی است/ استیضاح فرصتی برای بیان دقیق‌تر اقدامات است

مسکن مهر از شاخص‌های موفقیت آخوندی است/ استیضاح فرصتی برای بیان دقیق‌تر اقدامات است

http://www.bananews.ir/دبیر شورای عالی امنیت ملی، عملکرد وزارت راه و شهرسازی در مدیریت طرح مسکن مهر را یکی از شاخص‌های موفقیت عباس آخوندی در این وزارتخانه دانست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir علی شمخانی با بیان اینکه مسکن مهر از شاخص‌های موفقیت آخوندی است، افزود: مسکن مهر از چالش‌های به جا مانده گذشته است که با حمایت دولت و اقدامات کارشناسی این وزارتخانه در مسیر ساماندهی قرار گرفته است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: متاسفانه پروژه مسکن مهر به دلیل ضعف مطالعات کارشناسی در ابعاد فنی، خدماتی، زیست محیطی و اقتصادی یکی از چالش‌های به جا مانده از گذشته است که با حمایت همه جانبه دولت و اقدامات کارشناسی وزارت راه و شهرسازی در مسیر ساماندهی قرار گرفته است.

شمخانی افزود: همچنین یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های توسعه که می‌تواند زمینه ایجاد جهش در بخش‌های مختلف اقتصادی را فراهم کند، بخش راه و حمل و نقل است که باید با ایجاد فرصت و کمک به وزیر راه و شهرسازی زمینه افزایش موفقیت را برای وی فراهم کرد.

وی برنامه‌های جاری وزارت راه و شهرسازی در زمینه جذب گسترده سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه راه، حمل و نقل و مسکن را در ردیف تاثیرگذارترین اقدامات دولت برای ایجاد رونق اقتصادی و عبور از شرایط رکود عنوان کرد.

شمخانی تاکید کرد: با توجه به نقش محوری آخوندی در طراحی و اجرای برنامه‌های راهبردی جدید، ایجاد خلاء مدیریتی در این وزارتخانه می‌تواند هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل کند.

وی درمورد استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس نیز گفت: جایگاه نظارتی مجلس ظرفیتی قابل توجه و زمینه ساز تقویت ساختارهای اجرایی و اداری کشور است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: هوشمندی، درایت و اقدام به هنگام نمایندگان مجلس در بهره گیری موثر از ابزارهای نظارتی، نقش تعیین کننده‌ای در اجرای صحیح و بدون تنازل قوانین در حوزه‌های مختلف داشته است.

شمخانی اظهار امیدواری کرد که استیضاح وزیر راه و شهرسازی فرصت مناسبی برای بیان دقیق‌تر اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی این وزارتخانه فراهم کند و با تعامل بیشتر مجلس و وزارت راه و شهرسازی زمینه تداوم خدمت آخوندی برای به نتیجه رساندن برنامه‌های گسترده این وزاتخانه ایجاد کند.

گفتنی است طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با ۱۳ امضا در جلسه علنی روز یکشنبه - پنجم مهرماه در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

روح الله حسینیان، مهدی کوچک زاده، حمید رسایی، حسینعلی حاجی دلیگانی، جواد کریمی قدوسی، زهره طیب زاده، فاطمه آلیا، موسی الرضا ثروتی، محمود نبویان، مجتبی رحماندوست، بهرام بیرانوند، حسن کامران و نیره اخوان، ۱۳ نماینده‌ای هستند که این درخواست استیضاح را امضا کرده اند که اکثر این نمایندگان از اعضای جبهه پایداری هستند.

 

ایرنا

    نظرات