میانگین افزایش آب‌بها در تهران ۱۷ درصد است

میانگین افزایش آب‌بها در تهران ۱۷ درصد است

http://www.bananews.ir/قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: قیمت آب در تهران به‌طور میانگین برای مشترکان کم‌مصرف و پرمصرف ۱۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، علیرضا نوذری‌پور با بیان اینکه این میزان افزایش پاسخگو نیاز‌های صنعت آب نیست، اظهار کرد: با توجه به فاصله یک سومی بین قیمت فروش و هزینه تمام شده باید گفت که این میزان افزایش نمی‌تواند مشکلات صنعت آب را برطرف کند.

وی با بیان‌اینکه قیمت آب در بخش خانگی برای مشترکان کم‌مصرف زیر ۱۰ درصد افزایش یافته است،گفت:در حال حاضر ۶۰ درصد مشترکان تهرانی زیر ۱۰ درصد مصرف دارند.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت آب برای بخش اعظمی از جمعیت تنها ۱۰ درصد افزایش یافته است لذا می‌توان گفت که این میزان تاثیری در حل بحران آبی کشور ندارد و باید تدابیر اساسی برای آن اخذ شود.

نوذری‌پور با بیان اینکه افزایش قیمت آب باید به قیمت تمام شده نزدیک شود، اظهار کرد: این میزان افزایش قیمت نیز از نظر ما یک گام مثبت است و امیدواریم که در گام‌های هرچه نزدیک‌تر دولت به مبلغ منطقی دست یابیم.

وی با بیان‌ اینکه باید قیمت آب به‌گونه‌ای باشد که مشکلات این صنعت برطرف شود، گفت: باتوجه به بحرانی بودن شرایط آب در کشور باید افزایش قیمت به‌صورت منطقی باشد تا بتوان از این بحران عبور کرد.

 

ایسنا

    نظرات