مدارس ایرندگان خاش تب و تاب بازگشایی ندارند

مدارس ایرندگان خاش تب و تاب بازگشایی ندارند

http://www.bananews.ir/این روزها همه جا حرف از بازگشایی مدارس و سخن گفتن در خصوص امکانات و فضاهای آموزشی است و در جای جای استان و کشور بر این موضوع می‌بالند و والدین و فرزندان‌شان با احساس شادمانی این ظرفیت‌ها را به رخ همدیگر می‌کشند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irولی باید مناطق دیگری را هم دید، روستاهایی که مدارس آن خشتی و گلی هستند، مدارسی که دانش‌آموزان آن از آموزگار و دبیر مجرب و حداقل امکانات آموزش و رفاهی محرومند، مدارسی که با وجود گذشتن چند دهه از تاسیس آنها مورد بی‌لطفی و بی‌توجهی مسولین امر قرار گرفته‌اند، مدارسی که هیچ گونه جذابیت ظاهری ندارند و آن گونه که باید در حد یک دانش‌آموز ابتدایی زیبایی و زینت داشته باشند، نیستند و فضایی کاملا دلگیر داشته و آن فضای معنوی مدرسه برای دانش‌آموز حکم یک خانه وحشت بی درب و پنجره را دارد.

یکی از مناطق محروم در استان ما بخش ایرندگان شهرستان خاش است.

دانش آموزانی که در این منطقه از حداقل امکاناتی چون تخته وایت برد، میز و صندلی‌های سالم، سرویس‌های بهداشتی، ساختمان مناسب، فضای ورزشی و... محرومند و یا در کانکس‌هایی درس زندگی را می‌آموزند که در سرما از شدت سردی نمی‌توان داخل آن ماند و در گرما از شدت گرمی نمی‌توان در آن نشست!

حال باید به‌فکر راه چاره‌ای برای این مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش، سازمان نوسازی مدارس و دستگاه‌های ذیربط بود که چه اقدام مفید و موثر برای این مدارس انجام می‌دهند؟

رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش با اشاره به اینکه در مباحث مختلف آموزشی، علمی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان و بخش ایرندگان کمبودهایی به شدت احساس می‌شود، گفت: توجه به مباحث علمی و آموزشی زمینه‌ساز ارتقاء شاخص‌ها در ابعاد مختلف است.

میرمراد مارندگانی در گفت ‌وگو با ایسنا ابراز عقیده کرد: علیرغم مشارکت دولت و خیران در امر ساخت، تجهیز و نوسازی مدارس وجود مدارس غیر استاندارد در نقاط مختلف خاش باعث تاسف است.

وی ادامه داد: فرزندانمان در فقر و تنگدستی و با نبودن حداقل امکانات آموزشی و پرورشی مشغول یادگیری درس و ادب و فرهنگ ایران زمین‌اند.

وی اظهار کرد: برخی از شهروندان در شهر خاش نیز خبر داده‌اند در دبستان دولتی وحدت علیرغم گذشت بیش از ۱۰ روز از بازگشایی مدارس دانش‌آموزان پایه ششمی از نعمت معلم محروم هستند و از روز قبل یک معلم کار آموزش دانش‌آموزان در دو کلاس را شروع کرده است.

 

ایسنا

    نظرات