برگزاری هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان

برگزاری هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی در آستانه برگزاری هفتمین دوره انتخابات نظام‌مهندسی ساختمان در سراسر کشور اعلام کرد: ۲۳۶ حوزه رای‌گیری در سراسر کشور عهده‌دار جمع‌آوری آرای مهندسان هستند و در مجموع اعضای انتخاب شده ۳۶۷ نفر خواهد بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حامد مظاهریان در بیان برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای روز انتخابات نظام مهندسی ساختمان که به صورت سراسری فردا ۱۶ مهرماه برگزار می‌شود، گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان با ۳۳۰ هزار نفر عضو بزرگترین تشکل صنفی کشور را تشکیل می‌دهد که مهندسان عضو آن در سراسر کشور به انجام امور خدمات مهندسی مشغول هستند. همچنین مطابق قانون، هر سه سال یکبار انتخابات هیئت‌مدیره استان‌ها انجام می‌شود که هیئت مدیره جزو ارکان سازمان و مهمترین رکن تلقی می‌شود و وظیفه تنسیق امور مهندسان و دستیابی به اهداف نظام مهندسی تصریح شده در قانون را برعهده دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری برگزاری هفتمین دوره انتخابات از ساعت هشت روز ۱۶ مهرماه افزود: از صبح امروز ۱۵ مهرماه مهندسان کاندیدا از انجام تبلیغات منع شده‌اند و هدف از این منع آن است تا مهندسان بتوانند فراتر از امواج تبلیغاتی برای حضور در انتخابات دقت لازم را به عمل آورند.

مظاهریان با بیان اینکه این دوره از انتخابات نظام مهندسی ساختمان به دلیل ابلاغیه وزیر و تلاش برای رفع مشکلاتی که در امر ساخت و ساز وجود دارد از اهمیت بیشتری برخوردار است تاکید کرد: این دوره از انتخابات پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود که نزدیک به دو هزار و ۴۶۴ کاندیدای تایید صلاحیت شده برای انتخاب شدن در ۳۱ استان رقابت می‌کنند.

وی ادامه داد: در مجموع اعضای انتخاب شده هیئت مدیره‌ها ۳۶۷ نفر خواهد بود که به تناسب تعداد مهندسان در استان‌ها متفاوت و تعداد اعضای هیئت مدیره از ۹ تا ۲۵ نفر متغیر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد تعداد حوزه‌های رای گیری در سراسر کشور به پایگاه خبری گفت: ۲۳۶ حوزه رای‌گیری در سراسر کشور عهده‌دار جمع‌آوری آرای مهندسان هستند که امسال اکثریت این حوزه‌ها در مراکز دانشگاهی قرار گرفته‌اند. همچنین مهندسان همگی از دانشگاه آمده‌اند و دانشگاه خانه اصلی آنها تلقی می‌شود که این نشانه‌ای مثبت از ارتباط بین دانشگاهیان و حرفه‌مندان حتی پس از پایان دوره تحصیل است.

مظاهریان در بیان مجازات افراد ناقض قانون به ویژه در بحث تبلیغات در ایام انتخابات گفت: شورای انتظامی وظیفه رسیدگی به تخلفات مربوط به انتخابات را برعهده دارد که در آنجا این فرآیند پیگیری و دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این دوره از انتخابات هیئت‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان نسبت به دوره‌های قبل پرشورتر برگزار می‌شود افزود: نسبت به دوره قبل محل‌های حوزه‌های رای گیری گسترده‌تر، تعداد کاندیداها بیشتر و فضای انتخاباتی پرهیجان‌تری را شاهد هستیم.

مظاهریان در پایان در بیان تاثیر ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی بر این دوره از انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان به پایگاه خبری گفت: مطالعاتی انجام شده نشان می‌دهد که ابلاغیه کمک کرد تا انتخابات پرهیجان‌تر شود و همچنین مهندسان که کنشگران اصلی آن در بخش خصوصی هستند سازمان نظام مهندسی را به عنوان یک نهاد غیردولتی و برای خود تلقی خواهند کرد.

 

ایسنا

    نظرات