پیش بینی رونق نسبی مسکن در زمستان/ تب بازار اجاره فروکش کرد

پیش بینی رونق نسبی مسکن در زمستان/ تب بازار اجاره فروکش کرد

http://www.bananews.ir/با فروکش کردن تب بازار اجاره و فرارسیدن ماه محرم، بازار مسکن اندک رونق خود را هم از دست داده است اما فعالان بازار مسکن معتقدند که در ماه‌های پیش رو این وضعیت رو به بهبود است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، با پایان فصل تابستان، تب بازار اجاره هم فروکش کرده و اندک رونقی که به دلیل حضور اجاره نشین‌ها در بازار ایجاد شده بود، از بین رفت؛ بنابراین پاییز امسال در حالی شروع شد که بنگاه‌های املاک روزهای بدون مشتری را سپری می‌کنند و همچنان رونقی در ساخت و ساز و خرید و فروش مسکن ایجاد نشده است.

براین اساس، پیش بینی کارشناسان بازار مسکن در نیمه اول سال این بود که ۶ ماهه دوم که اثرات توافقات میان ایران و کشورهای ۱+۵ مشخص شود، احتمال تغییراتی در بازار مسکن وجود دارد؛ موضوعی که هنوز نمی‌توان در مورد آن اظهار نظری داشت، چرا که فعلا بازار تغییر محسوسی را نسبت به نیمه اول سال نداشته است.

از سوی دیگر فرارسیدن ماه محرم، موضوع دیگری است که به رکود این بازار دامن می‌زند و تقریبا در این ماه به دلیل ایام عزاداری، متقاضی برای خرید و یا اجاره مسکن به ندرت یافت می‌شود و فقط افرادی که اجبار داشته باشند، به سراغ خرید یا اجاره می‌روند.

اما برخی از بنگاه‌های املاک پیش بینی می‌کنند که پس از ماه محرم، ممکن است بازار خرید وفروش مسکن رونق بیشتری نسبت به نیمه اول سال پیدا کند، هرچند که بازهم شرایط مناسبی برای بازار مسکن ایجاد نمی‌شود. در این بین یکی از مشاوران املاک معتقد است که بالاخره متقاضیانی که نیاز به خرید مسکن دارند وارد بازار مسکن می‌شوند اما هنوز منتظرند تا نتیجه این رکود را ببینند.

به اعتقاد وی، نیاز به مسکن در کشور هنوز وجود دارد بنابراین باید واحدهایی به تعداد متقاضی ساخته شود پس این شرایط نمی تواند ادامه داشته باشد، اما هر کدام از سازندگان و خریداران در انتظار وضعیت آینده بازار هستند تا قدم های محکم تری بردارند.

پیش بینی کاهش ۱۵ درصدی اجاره بها در پاییز

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر به ثبات قیمت بازار اجاره در پاییز اشاره کرد و گفت: بررسی آماری معاملات اجاره در مهر نشان می‌دهد که ثبات قیمت‌ها را در این ماه داشته ایم و پیش بینی ما این است که در اواخر پاییز و آستانه زمستان بازهم اجاره بها کاهش می‌یابد.

حسام عقبائی با اعلام اینکه احتمال کاهش ۱۵ درصدی اجاره بها در ماه‌های پیش رو وجود دارد، افزود: امیدواریم بازار خرید و فروش مسکن در پاییز و زمستان امسال رونق بگیرد تا شرایط بهتری برای خریداران و سازندگان ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم نیمه دوم سال شاهد رونق بهتر بازار مسکن باشیم، اظهار داشت: رونق نسبی بازار در فصل زمستان می‌تواند بازار معاملات مسکن در بهار سال ۹۵ را با شرایط جدیدی روبرو کند و رونق خوبی را در سال آینده به دنبال داشته باشد.

فهرستی از قیمت واحدهای ۵۰ متری

براساس گزاش میدانی خبرنگار مهر، در بلوار کشاورز - فلسطین شمالی واحدی ۴۷ متری و یکخوابه با پارکینگ و انباری ۲۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در بلوار تعاون - اندیشه شمالی واحد ۵۰متری و یکساله، طبقه۴ با پارکینگ و انباری ۲۳۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین واحدی ۵۰ متری در خیابان ولیعصر جام جم با یک خواب، ۳۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و در فرمانیه اندرزگو آپارتمان ۴۸ متری و یکخوابه نوساز هر مترمربع ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در خیابان فردوس - سازمان برنامه آپارتمان ۵۰ متری و یکخوابه فول امکانات با عمر ۹ ساله، بازسازی شده، ۲۰۹ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در کارون - مالک اشتر آپارتمان ۵۰متری با انباری ۱۳۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

در انتهای خ پلیس خواجه نظام واحدی ۵۰ متری طبقه اول با انباری و عمر ۲۰ ساله ۱۱۶ میلیون تومان فروخته می شود و در خیابان جشنواره ابتدای احسان، آپارتمان ۴۷ متری ۱۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

براساس این گزارش در خیابان جمهوری - بهارستان واحدی ۵۰متری طبقه۲ با عمر ۸ساله ۱۳۴ میلیون تومان به فروش می رسد و در شهران واحدی دیگر با همین متراژ متری ۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

 

مهر

    نظرات