افزایش چشمگیر مصرف آب به دلیل حضور میلیونی گردشگران در گیلان

افزایش چشمگیر مصرف آب به دلیل حضور میلیونی گردشگران در گیلان

http://www.bananews.ir/‌مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت:حضور میلیونی گردشگران در فصول بهار و تابستان امسال، ۵۶ درصد مصرف آب را در گیلان افزایش داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، محمدعلی فرامینی‌ با اشاره به آغاز هفته پدافند غیرعامل گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی به منظور مقابله با پدیده‌های خشکسالی و سیل، در راستای تامین مستمر و پایدار آب آشامیدنی روستاهای تحت پوشش، برنامه‌های متعددی را امسال اجرایی کرده و این امر تا حصول پایداری در تامین آب شرب سالم و بهداشتی ادامه دارد.

وی، با بیان اینکه این استان دارای یک‌هزار و ۷۳۰ روستای برخوردار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی است، ادامه داد: توزیع مناسب منابع تامین آب شرب، شناخت تاسیسات آبرسانی آسیب پذیر، اصلاح و بازسازی شبکه‌ها، حفظ حریم منابع آبی، اصلاح الگوی مصرف مشترکان و تخصیص اعتبارات، از جمله برنامه‌های مقابله با بحران‌های احتمالی در این شرکت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان تصریح کرد: با توجه به اینکه گیلان در مرکز انواع حوادث غیرمترقبه قرار دارد، کار آبرسانی مداوم روستاها نیز با مشکلات بیشتری روبه‌روست.

فرامینی، با تاکید بر اینکه خشکسالی، وقوع سیل، تندباد، بارش شدید برف و آلودگی‌های زیست محیطی، مهمترین خطراتی است که تاسیسات آبرسانی و منابع آب شرب روستاها را تهدید می‌کند، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر، آسیب‌های ناشی از تغییر اقلیم و افزایش دمای هوا تاثیر منفی بر منابع تامین کننده آب آشامیدنی روستاها برجای گذاشته است.

وی گفت: افزایش ۵۶ درصدی مصرف آب شرب در فصول بهار و تابستان با توجه به حضور میلیونی گردشگران و از سوی دیگر کاهش آبدهی سفره‌های زیرزمینی در گیلان، کار آبرسانی به روستاها را با سختی مواجه کرده است.

وی افزود: شرکت آبفار گیلان با برنامه‌ریزی‌های مدوام، تمام تلاش خود را برای خدمات‌رسانی بی‌وقفه به روستاییان در بخش آب شرب انجام می‌دهد که امیدواریم به‌رغم تمامی معضلات و مشکلات موجود، کوچکترین اختلالی در تامین و توزیع آب مصرفی روستاها وجود نداشته باشد.

 

ایسنا

    نظرات