خسارت ۶۰۰ میلیاردی سیل به زیرساخت‌های مرکز استان ایلام

خسارت ۶۰۰ میلیاردی سیل به زیرساخت‌های مرکز استان ایلام

http://www.bananews.ir/معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به زیرساخت‌های عمرانی مرکز استان خسارت وارد شده باشد اما میزان دقیق خسارت‌ها که پیش‌بینی می‌شود بیش از این باشد اعلام خواهد شد.

 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، «حسین کلانتری»،ضمن تسلیت به بازماندگان فوت‌ شدگان سیل امروز با اشاره به تشکیل شورای هماهنگی مدیریت بحران و هماهنگی دستگاه‌های مختلف و تشکیل کارگروه‌های مختلف در استانداری ایلام، اظهار کرد: در حادثه‌ی سیل امروز ۲۰ هزار واحد مسکونی و ۴۰ درصد مغازه‌ها و مراکز تجاری مرکز استان آسیب دیده‌اند.

وی با بیان اینکه تاسیسات عمران شهری، برق، راه و ابنیه خسارت جدی دیده‌اند، تصریح کرد: ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به زیرساخت‌های عمرانی مرکز استان ایلام خسارت وارد شده باشد اما میزان دقیق خسارت‌ها که پیش‌بینی می‌شود بیش از این باشد اعلام خواهد شد.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: ۲۰ کیلومتر از مسیل‌های شهر ایلام و مساکن روستایی آسیب جدی دیده‌اند و عشایر استان هم در این بارندگی متحمل خسارت‌های فراوانی شده‌اند.

کلانتری نیاز اساسی استان در این شرایط را ماشین‌الاتی مانند لودر، بلدوزر و تانکرهای آب عنوان و ابراز امیدواری کرد: تا فردا که این سامانه از استان خارج می‌شود شاهد تکرار اتفاقات ناگوار امروز نباشیم.

وی از خسارت شدید به زیرساخت‌ شهرستان‌های ملکشاهی ، سرابله، ایوان و سیروان نیز خبر داد و تصریح کرد: میزان خسارت در این شهرستان‌ها هنوز برآورد نشده است.

وی از شهروندانی که احتمال می‌دهند منازل آنها دچار آبگرفتگی شوند و همچنین شهروندانی که واحد مسکونی آنها دچار آبگرفتگی شده است خواست با مراجعه به فرمانداری ایلام زمینه‌ی اسکان خود راتوسط هلال‌احمر فراهم کنند.

 

ایسنا

    نظرات