بافت‌های فرسوده سالی ۷ درصد نوسازی می‌شوند

بافت‌های فرسوده سالی ۷ درصد نوسازی می‌شوند

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: در صورت تحقق مصوبه دولت پیش‌بینی می‌کنیم که در برنامه ششم توسعه سالانه ۷ درصد از بافت‌های فرسوده از طریق سه گانه تسهیلات، کمک به توسعه از طریق دستگاه‌های دولتی و ارتقای زیرساخت‌ها با شهرداری‌ها نوسازی شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، محمد سعید ایزدی اظهار کرد: از آن جا که در دو سال گذشته تخصیص‌های بانک‌ها کمتر از ۱۰ درصد بوده، روند نوسازی بافت‌های فرسوده کند شده است. اگرچه در تهران بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از بافت‌های فرسوده نوسازی شده ولی متوسط کشور، پایین و حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد است که امیدواریم با تخصیص به موقع تسهیلات و کمک‌هایی که به شهرداری‌ها برای ارتقای زیرساخت می‌کنیم این ارقام افزایش یابد.

وی با اشاره به اختصاص تسهیلات به بافت‌های فرسوده در بسته خروج از رکود گفت: مبلغ دو هزار میلیارد ریال به بخش بافت‌های فرسوده اختصاص یافته که این درواقع بخشی از تسهیلات مصوبه مهرماه سال گذشته دولت است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری خاطرنشان کرد: طبق آن مصوبه قرار بود سالیانه ۳۰۰ هزار تسهیلات نوسازی به متقاضیان اختصاص یابد و دولت قبول کرده بود ۹ درصد سود ۲۱ درصدی وام‌ها را به صورت یارانه اختصاص دهد.

وی تخصیص دو هزار میلیارد ریال به بافت‌های فرسوده را اولین اختصاص دولت به ۵۵ هزار واحد عنوان و تاکید کرد: سال ۱۳۹۳ بانک‌ها به ۵۰ هزار واحد تسهیلات دادند که با اختصاص ۵۵ هزار تسهیلات فعلی این رقم در مجموع به حدود ۱۱۰ هزار واحد از ۳۰۰ هزار واحد می‌رسد.

ایزدی با اشاره به دو سال گذشته که تسهیلات بافت‌های فرسوده قطع شده بود گفت: تحقق تسهیلات ۱۱۰ هزار واحد برای رونق بخشی به مسکن به خصوص بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده خیلی خوب است ولی ما امیدواریم که این رقم تا پایان سال به حداقل ۵۰ درصد از ۳۰۰ هزار واحد برسد و با بهتر شدن وضعیت منابع هرساله افزایش پیدا کند.

 

ایسنا

    نظرات