اظهارنظر شرکت بوئینگ درباره فروش هواپیما به ایران

اظهارنظر شرکت بوئینگ درباره فروش هواپیما به ایران

http://www.bananews.ir/بوئینگ اعلام کرد در شرایطی که منتظر چراغ سبز دولت آمریکا در مورد برداشته شدن تحریمها علیه ایران است، به ارزیابی پتانسیل فروش هواپیما به این کشور می‌پردازد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، بینزس ویک در گزارشی به نقل از رندی تینثت، مدیر بازاریابی هواپیمای بوئینگ نوشت: مسلما پتانسیل فروش به ایران وجود دارد. این کشور ۸۰ میلیون نفر جمعیت و ذخایر عظیم نفت و گاز داشته و ناوگان هواپیماهای مسافربری فرسوده ای دارد که هواپیماهای آن تنها چند ساعت در روز پرواز می‌کنند.

مدیر بازاریابی هواپیمای بوئینگ در ادامه افزود: بوئینگ همچنین پتانسیل فروش هواپیما در منطقه خاورمیانه را فراتر از شرکتهای هواپیمایی بزرگی مانند امارات، قطر ایرویز و اتحاد ایرویز می‌بیند. تقاضا از این منطقه با وجود پایین آمدن قیمت نفت و کمتر شدن درآمد نفتی، همچنان از متوسط جهانی بالاتر خواهد بود.

بویینگ پیش بینی می‌کند ناوگان هواپیماهای مسافربری خاورمیانه با تقاضا برای ۳۱۸۰ فروند هواپیمای جدید به ارزش ۷۳۰ میلیارد دلار، ظرف ۲۰ سال آینده سه برابر شود.

دورنمای برداشته شدن تحریمهای اقتصادی و تحریم تجاری طولانی مدت آمریکا، این فرصت را برای تهران فراهم خواهد کرد تا به نوسازی ناوگان هواپیمایی فرسوده خود بپردازد که متوسط عمر آن ۲۳ سال یعنی دو برابر متوسط بین المللی است. مقامات صنعت هواپیمایی ایران و غرب برآورد می‌کنند که ایران ظرف یک دهه آینده به ۴۰۰ فروند هوایپمای جدید به ارزش ۲۰ میلیارد دلار نیاز خواهد داشت که نشان می‌دهد برای هر دو شرکت ایرباس و بوئینگ که مدت‌ها منتظر فروش هواپیماهای جدید به ایران بوده‌اند فرصت تجاری مناسبی وجود خواهد داشت

بوئینگ در اکتبر گذشته در نخستین قراردادش با ایران از سال ۱۹۷۹، به شرکت ایران ایر راهنما، نقشه، چارت‌های ناوبری و دیتا فروخت.

 

ایسنا

    نظرات