اعتبارنامه‌های منتخبان هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان فارس اعطا شد

اعتبارنامه‌های منتخبان هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان فارس اعطا شد

 http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با سفر به استان فارس اعتبارنامه‌های منتخبان هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان را در این استان اعطا کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبه نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مراسم اعطای اعتبارنامه‌های منتخبان هفتمین دوره انتخاب نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: استان فارس اولین استانی است که اعتبارنامه‌ها را دریافت می‌کنند.

وی افزود: امروز برگی از دفتر مهندسی ورق می‌خورد که همراه با خود وظیفه سنگین و انتظارات زیادی را در حوزه مهندسی به همراه دارد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: یکی از مهمترین معضلات حوزه مهندسی ساخت‌و‌ساز که باید به آن پرداخته شود این است که افراد غیرمتخصص و غیرمرتبط با حرفه ساختمان به امر ساخت و ساز مشغولند و این موضوع با قانون و اخلاق در تضاد است.

مظاهریان متذکر شد: چطور ممکن است کسی که آموزش ندیده بتواند خانه‌های مردم را که گران‌ترین کالایی است که یک خانوار در طول زندگی خریداری می کند، صیانت و حفاظت کند؟

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: حفظ و صیانت از خانه‌های مردم و ساخت و سازها مسئولیت بسیار سنگینی است و در این راه نباید هیچ گونه گذشت یا چشم پوشی صورت گیرد و جزء وظایف اخلاقی ما مهندسان است که باید وارد شویم و از اندیشه، فکر، جان و مال مردم صیانت کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که طبق آمارهای موجود سالانه ۶ درصد مقررات ملی ساختمان بیشتر رعایت می‌شود افزود: مردم، دولت و همه انتظار بیشتری دارند که ساختمان‌ها با کیفیت بالاتری ساخته شوند.

مظاهریان تاکید کرد: از عمر سازمان نظام مهندسی و قوانین این سازمان دو دهه می‌گذرد و می‌طلبد که این سازمان در لیست اجرای قوانین به روز شود تا بتوانیم رفاه، امنیت، آسایش و بهره‌وری بهتر اقتصادی را برای مردم بوجود آوریم.

    نظرات