پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵ بسته شود

پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵ بسته شود

http://www.bananews.ir/عضو هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید بر تعیین تکلیف واحدهای راکد مسکن مهر در شهرهای جدید رامین و شیرین شهر تاکید کرد.

 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمیرمحمد غراوی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید رامین که امروز، ۲۳ آبان‌ماه در این شهر برگزار شد اظهارکرد: باید شرایط واحدهای راکدی که متقاضی نداشته یا مشکل سهم آورده دارند را تسهیل و به متقاضیان دیگری واگذار کرد.

وی افزود: تحویل واحدهای مسکن مهر آماده شده به متقاضیان، باید در اولویت کار مدیر جدید قرار بگیرد زیرا با سرریز جمعیت به سمت این شهر برای واحدهای خالی نیز متقاضی پیدا می‌شود.

غراوی تصریح کرد: جهت سرریز هر چه سریعتر جمعیت باید باغ شهرهای پیش بینی شده نیز ساخته شوند تا به دنبال آن واحدهای مسکن مهر این باغ شهرها نیز متقاضی داشته باشند.

وی با اشاره به وضعیت مسکن مهر در کل کشور عنوان کرد: در کل کشور حدود یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد از ابتدای سال ۸۶ ساخته شد و تاکنون یک میلیون و ۲۴۰ هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شده است و اکنون ۸۳۰ هزار و ۶۳ واحد دیگر در مرحله آماده‌سازی جهت تحویل قرار دارند.

غراوی گفت: همچنین ۲۵۰ هزار واحد آماده تحویل داریم که متاسفانه به دلیل عدم وجود آب، برق و گاز نتوانستیم به متقاضیان تحویل دهیم؛ بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پرونده مسکن مهر باید تا پایان سال ۹۵ بسته شود.

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در ۱۸ شهر جدید، ۴۰۲ هزار واحد مسکن مهر داریم که ۲۳۵ هزار واحد آن هنوز تکمیل نشده است.

وی تصریح کرد: شرایط واحدهای بدون متقاضی باید جهت تعیین تکلیف تسهیل شوند تا به متقاضیان جدیدی واگذار شود و یکی از راه‌هایی که می‌تواند جمعیت را به سمت این شهرها سرریز کند، ایجاد زمینه اشتغال است که با استفاده از ظرفیت‌های صنعتی می‌توان در زمینه اقدام کرد.

 

ایسنا

    نظرات