فرسودگی شبکه‎های آبرسانی لرستان

فرسودگی شبکه‎های آبرسانی لرستان

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آبفای لرستان گفت: فرسودگی شبکه‎های آبرسانی خدمات‎دهی به استان را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، مهندس «حمیدرضا کرم‎وند» اظهار کرد: متأسفانه خدمات آبرسانی به مناطق با قدمت بالای ۴۵ تا ۵۰ سال با مشکلاتی از جمله فرسودگی شبکه‎ها و خطوط لوله روبرو بوده و خدمات به این مناطق به خوبی انجام نمی‎شود.

وی خاطرنشان کرد: تنها در شهر خرم‎آباد برای احیای این مناطق حدود ۶۰ میلیارد تومان هزینه لازم است که دولت نمی‎تواند همه اعتبارات آن را تأمین کند و این فرسودگی‎ها به علت این‌که باعث نشت آب از لوله‎ها می‎شوند خسارت‌های زیادی به این شرکت وارد می‎کنند. حتی در برخی موارد این نشت‎ها بعد از کنتور هستند که خانوار از آن بی‎اطلاع است و باعث افزایش آب بهای آنان می‎شود.

کرم‎وند با بیان این‌که حتی در برخی موارد آب‎بهای برخی افراد به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز رسیده است، افزود: باید هر چه سریع‎تر این خطوط تعویض و احیا شوند اما در این میان با توجه به محدودیت منابع مالی از وجود خیرین آبرسان باید استفاده کرد که در این زمینه کارهای مقدماتی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای لرستان یادآور شد: این افراد هم‌چنین می‎توانند در آبرسانی به مناطق محروم و کمتر برخوردار استان به این شرکت کمک کنند.

 

ایسنا

    نظرات