گشایش‌های محدود در فعالیت لیزینگ‌های مسکن ۲ سال پس از نامه وزیر راه

گشایش‌های محدود در فعالیت لیزینگ‌های مسکن ۲ سال پس از نامه وزیر راه

http://www.bananews.ir/مشاور مدیریت و تأمین مالی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از درخواست آخوندی برای راه‌اندازی لیزینگ مسکن ۲ سال گذشته است، گفت: وزارت راه و شهرسازی موافق راه‌اندازی لیزینگ مسکن است و تاکنون هم گشایش‌های محدودی ایجاد شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir حسین عبده تبریزی در خصوص راه‌اندازی لیزینگ مسکن گفت: حدود ۲ سال پیش آخوندی وزیر راه و شهرسازی نامه‌ای مبنی بر موافقت با راه‌اندازی لیزینگ مسکن به بانک مرکزی ارسال کرد و از بانک مرکزی خواست هرچه زودتر این ممنوعیت رفع شود.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی با هر کسی که به بخش مسکن با ارائه تسهیلات کمک کند، موافق است و با لیزینگ مسکن هم موافق است.

عبده تبریزی با اشاره به اینکه بعد از گذشت ۲ سال از این نامه، هنوز لیزینگ مسکن فعال نشده است و دلیل آن بالا بودن نرخ سود تسهیلات این لیزینگ‌ها است، گفت: به اعتقاد ما متقاضیان نمی‌توانند با نرخ سود ۳۰ درصدی تسهیلات مسکن، اقساط را بازپرداخت کنند.

عبده تبریزی تأکید کرد: به هر حال وزارت راه و شهرسازی علاقمند است مشکلات بازار رهن در حوزه لیزینگ و رفع ممنوعیت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات خرید مسکن را برطرف کند.

مشاور وزیر مسکن ادامه داد: به اعتقاد ما ممنوعیت فعال شدن لیزینگ‌ها اشتباه بود و درخواست ما این است که مشکل هر چه سریع‌تر برطرف شود.

 

فارس

    نظرات