واگذاری ۷۸۶ مسکن خانوارهای چندمعلولی تا پایان سال

واگذاری ۷۸۶ مسکن خانوارهای چندمعلولی تا پایان سال

http://www.bananews.ir/قائم مقام توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از واگذاری ۷۸۶ مسکن خانواده های دارای چند معلول تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، قاسم عبدالله‌زاده اظهار کرد: سال گذشته برای خانه‌دار کردن خانوارهای دارای چند معلول در قالب تفاهمنامه‌ای سه‌جانبه با استفاده از ظرفیت خیرین، متعهد به تحویل ۱۱ هزار واحد مسکونی شدیم که ۷۸۶ واحد مراحل انتهایی خود را برای واگذاری تا پایان سال جاری طی می‌کنند و استان‌های تهران، البرز، لرستان، خراسان رضوی، قزوین، اصفهان و زنجان در اولویت واگذاری قرار دارند.

وی در تشریح و تبیین واگذاری واحدهای مسکونی در سال ۹۴ گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون واحد مددجویی در سراسر کشور تحویل داده شده است.

عبدالله‌زاده با بیان اینکه طرح نهضت مسکن بهزیستی از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است، افزود: تاکنون در قالب این طرح قریب به ۵۴ هزار و ۸۹۰ واحد مسکونی به معلولین و مددجویان واگذار شده است؛ بطوری که سال ۹۲، ۱۸ هزار و ۸۰ واحد مسکونی، سال گذشته بالغ بر ۱۲ هزار و ۱۱۱ واحد مددجویی و از ابتدای سال جاری تاکنون۳۲۶۳ واحد مددجویی در سراسر کشور تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: در این سه سال ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی،۴۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی کم‌بهره و ۷۵ میلیارد ریال کمک نقدی مردمی هزینه شد و زمین‌های این پروژه‌های مسکونی توسط وزارت راه و شهرسازی به رایگان تامین شد.

قائم مقام توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور به احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ویژه مددجویان در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه موعد تحویل این واحدها سال آینده می‌باشد تا پایان سال جاری بالغ بر ۳۰۰ واحد از آن واگذار خواهد شد.

عبدالله زاده تاکید کرد: در حال حاضر پیگیری عملیات احداث بیش از ۴۵ هزار و ۸۵۵ واحد مسکونی را در کشور در دست اقدام داریم.

 

ایسنا

    نظرات