کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

http://www.bananews.ir/مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به حاکمیت جو پایدار در اکثر نقاط کشور طی سه روز آینده و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی، از کاهش آلاینده‌های این شهرها از جمله تهران در نتیجه وزش باد روز جمعه خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحد وظیفه با اشاره به اینکه در اغلب مناطق کشور طی سه روز آینده جو پایدار خواهد بود، گفت: این پایداری جو سبب انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت و غبارآلود شدن هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.

وی با بیان اینکه طی دو روز آینده، در برخی مناطق سواحل غربی خزر و استان اردبیل، وزش باد جنوبی شدید رخ خواهد داد، اظهار کرد: روز جمعه به علت وزش باد در تهران و برخی مناطق مرکزی کشور از مقدار آلاینده‌ها در این روز به طور موقت کاسته خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان امروز تهران صاف در پاره‌ای نقاط غبارآلود با بیشینه و کمینه دمای ۱۷ و ۵ درجه سانتی‌گراد است. همچنین آسمان این استان در روز جمعه، شش آذر همراه با غبار صبحگاهی در بعدازظهر، رشد ابر در ارتفاعات و وزش باد و در روز شنبه هفتم آذر غبار صبحگاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۸ و ۶ ، ۱۷ و ۶ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

 

ایسنا

    نظرات