تداوم آلودگی هوا تا سه‌شنبه

تداوم آلودگی هوا تا سه‌شنبه

http://www.bananews.ir/مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: آخرین داده‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی بیانگر جوی به نسبت پایدار در مناطق مرکزی طی روزهای دوشنبه و اوایل روز سه‌شنبه (۹ و ۱۰ آذر ماه) است که پیامد آن تداوم آلودگی هوا و پایین بودن کیفیت آن در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مانند تهران، کرج، اصفهان، اراک و قزوین است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، احد وظیفه با اعلام این خبر اظهارکرد: از بعدازظهر روز سه‌شنبه(۱۰آذرماه) با ورود یک سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب در برخی نقاط شمال غرب کشور، ابرناکی، بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در مناطق کوهستانی بارش برف پیش بینی می‌شود که از اواخر روز سه‌شنبه هم استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز را فرا می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: از پنجشنبه(۱۲ آذرماه) با شمالی شدن جریانات و نفوذ هوای سرد، در استان‌های ساحلی دریای خزر بر شدت بارش افزوده می‌شود که تا جمعه(۱۳ آذرماه) ادامه می‌یابد و در غالب استان‌های کشور با کاهش قابل توجه دما همراه خواهد بود.

وظیفه در پایان درباره پیش‌بینی هوای استان تهران نیز اظهارکرد: هوای این استان دوشنبه (۹ آذرماه)صاف در پاره‌ای نقاط غبارآلود پیش‌بینی می شود و بیشترین و کمترین دمای این روز ۱۶ و ۸ درجه سانتیگراد است. سه‌شنبه (۱۰ آذرماه) نیزهوای استان تهران نیمه ابری در پاره‌ای نقاط همراه با غبار محلی در بعدازظهر، افزایش ابر و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین دمای هوا نیز در این روز ۱۴ درجه و کمترین آن ۹ درجه است.

به گزارش ایسنا، همچنین سازمان هواشناسی دراطلاعیه‌ای عنوان کرد: سه شنبه (۱۰ آذرماه)بارش باران و برف دراستانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان و بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی و بتدریج قم، قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش در استانهای ایلام، لرستان و کرمانشاه است.

چهارشنبه (۱۱ آذرماه) نیز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف دراستانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش در استانهای ایلام، خوزستان، لرستان و کرمانشاه است. همچنین این وضعیت پنجشنبه و جمعه (۱۲ و ۱۳ آذرماه) در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رخ می‌دهد.

شایان توجه است که با استقرار سامانه بارش زا از دوشنبه روی کشور عراق ابرناکی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت از اواخر دوشنبه و اوایل روز سه شنبه پیش بینی می شود، همچنین کاهش نسبی دما روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و کاهش محسوس دما در روزهای جمعه و شنبه رخ خواهد داد.

 

ایسنا

    نظرات