چتر حمایت راه و شهرسازی استان کرمانشاه بر احیای بافت فرسوده شهر

چتر حمایت راه و شهرسازی استان کرمانشاه بر احیای بافت فرسوده شهر

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از تلاش این اداره برای تامین اعتبار احیا و بهسازی، مخصوصا نوسازی شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir عبداله بهادری پس از بازدید از محدوده‌های تاریخی و فرسوده شهر کرمانشاه به اتفاق نماینده ستاد شرکت عمران و بهسازی شهر ایران (مادر تخصصی) و هیات همراه در نشستی تخصصی گفت: شخص استاندار و کلیه مسئولین ارشد استان، مجدانه پیگیر ساماندهی، احیاء و بهسازی بافت تاریخی شهر و بخصوص نگهداری از میراث فرهنگی هستند.

وی افزود: پیرو این مهم اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه نهایت تلاش خود را برای تامین اعتبار به منظور اجرای پروژه‌های پیشگام در طرح بهسازی و نوسازی شهر کرمانشاه را با اولویت ساماندهی فضای شهری مخصوصا در اطراف تکیه معاون الملک به کار خواهد بست.

بهادری گفت: ستاد بازآفرینی استان، فرصت بسیار خوبی را برای ایجاد هماهنگی‌های بین بخشی و هدفمند و همراستا کردن اقدامات دستگاه‌ها در حوزه بازآفرینی فراهم می‌کند.

در این بازدید که با محوریت تکیه معاون الملک انجام شد، جمور، نماینده شرکت مادر تخصصی، ضمن بی‌نظیر خواندن ازش تاریخی-مذهبی این بنا، ساماندهی فضای شهری اطراف آن را از مهمترین اولویت‌ها عنوان کرد.

در ادامه این نشست بر ضرورت صیانت از املاک و اراضی تاریخی و تجهیز منابع انسانی، در راستای بهسازی و بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد شهری تاکید شد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات