گام اول تجهیز بنادر به واحدهای پروازی برداشته شد

سازمان بنادر و دریانوردی قرارداد بکارگیری بالگردهای جستجو و نجات و پایش آلودگی های محیط زیست دریایی را امضا کرد.به گزارش سرویس اقتصادی آریا، "سعید ایزدیان" معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد این قرارداد گفت: تعداد این بالگردها سه فروند است که دو فروند آن در جنوب کشور و یک فروند در شمال مستقر خواهد شد.
وی در خصوص محل استقرار این بالگردها اظهار داشت: یک فروند از این بالگردها در بوشهر مستقر می شود و مناطق شمالی خلیج فارس از بندر امام خمینی تا عرض جغرافیایی جزیره لاوان را پوشش می دهد، یک فروند دیگر نیز در بندرعباس مستقر و عرض جغرافیایی جزیره لاوان تا عرض جغرافیایی خلیج گواتر را پوشش خواهدداد.
ایزدیان ادامه داد :سومین فروند نیز در رشت مستقر می شود که کل سواحل شمال را پوششمی دهد.
وی ارزش این قرارداد را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرد و درخصوص کاربری این بالگردها گفت: این بالگردها از قابلیتهای خوبی به ویژه برای پرواز در شرایط جوی خاص به منظور انجام عملیات جستجو و نجات برخوردار هستند.
عضو هیات عامل سازمان بنادرودریانوردی افزود: از این بالگردها علاوه بر عملیات جستجو و نجات دریایی در گشتهای هوایی پایش و مقابله با آلودگیهای زیست محیطی، گشتهای دائمی و همچنین به منظور گشت و نظارت بر ساخت و سازهای ساحل و شناسایی ساختهای غیر مجاز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
ایزدیان ضمن اشاره به گستردگی آبهای تحت پوشش و ضرورت کنترل محیط زیست دریایی و عملیات جستجو و نجات گفت :علاوه بر نیاز داخلی، با توجه به تعهد ایران به کنوانسیونهای بین المللی دریایی نظیر OPRC و MARPOL این یک وظیفه بین المللی برای کشور است.
ایزدیان گفت:انعقاد این قرارداد فاز اول از تجهیز بنادر به واحدهای پروازی است و این توانمندی در آینده ارتقاء خواهد یافت.
قرارداد بکارگیری بالگردهای جستجو و نجات و پایش آلودگی های محیط زیست دریایی بین سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت سرویس های حمل و نقل سهند عصر امروز به امضا رسید.

    نظرات