برنامه‌ای برای همکاری با سرمایه‌گذاران خارجی در ساخت مصلای تهران نداریم/ آماده‌سازی رواق غربی و شرقی مصلی برای نمایشگاه کتاب

برنامه‌ای برای همکاری با سرمایه‌گذاران خارجی در ساخت مصلای تهران نداریم/ آماده‌سازی رواق غربی و شرقی مصلی برای نمایشگاه کتاب

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که قرار نیست در ادامه ساخت مصلای امام خمینی (ره) از مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی استفاده شود گفت: بازدید هیئت‌ها و وزرای سایر کشورها با هدف آشنایی آن‌ها با توان معماران و مهندسان ایرانی صورت می‌پذیرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمدجعفر علیزاده در تشریح دلایل بازدیدهای اخیر هیئت‌های خارجی از مصلای تهران گفت: مجموعه مصلای تهران نماد معماری بعد از انقلاب کشور است که ویژگی‌های منحصر بفردی دارد و سیر تطور معماری ایران را از دوران باستان تا معاصر در خود جای داده است. لذا بسیاری از وزرا و مسئولان فنی کشورهای دیگر که از پروژه‌های احداث شده و در حال احداث راه و مسکن بازدید می‌کنند از مصلای تهران نیز به عنوان یک پروژه شاخص بازدید به عمل می‌آورند و با توان معماران، مهندسان، کارشناسان و کارکنان ایرانی آشنا می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بازدید هیئت‌های خارجی از مصلای تهران صرفا جهت معرفی توان معماری و مهندسی ایرانیان است و به معنای سرمایه‌‌گذاری سایر کشورها در پروژه مصلای تهران نیست.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور همچنین درباره روند ساخت و سازها در مصلای تهران گفت: خوشبختانه تخصیص اعتباری ۵۰ درصدی ساخت مصلای تهران موجب رشد مطلوب ساخت و سازها شده و روند آن در جبهه‌های مختلف قابل‌قبول است.

علیزاده افزود: جلسات متعددی در سازمان مجری ساختما‌ن‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی از سوی شورای سیاستگذاری ساخت مصلای تهران برای روند ساخت و سازها برگزار می‌شود و هفته‌ای حداقل دو بار بازدید از این مجموعه در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان گفت: ما بر تعهدات خود پای‌بند هستیم و قبل از اتمام سال اجرایی ۹۴ (تیرماه سال ۹۵) رواق شرقی و غربی مصلای تهران نیز برای برگزاری نمایشگاه کتاب آماده می‌شود. خوشبختانه عملیات به خوبی پیش می‌رود اگرچه مسائل آب و هوایی و روند بارش‌های مداوم در پاییز امسال سرعت کار را کمی کند کرده است اما برنامه‌ریزی‌هایی که در این رابطه انجام شده با فرض تمامی مسائل و مشکلات و نظارت‌هایی که روزانه انجام می‌گیرد نشان می‌دهد کار به خوبی پیش می‌رود. روزانه در حدود بیش از ۴۰۰ نفر در این مجموع کار می‌کنند و در صدد هستیم نیروها را افزایش دهیم.

 

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات