آغاز فعالیت بخش علم سنجی پایگاه سیویلیکا

آغاز فعالیت بخش علم سنجی پایگاه سیویلیکا

http://www.bananews.ir/بخش علم سنجی پایگاه سیویلیکا به منظور تحلیل تولیدات علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir پایگاه سیویلیکا به عنوان یک ناشر خصوصی، مستقل و خارج از بدنه دانشگاهها و وزارت علوم، داده های آماری خود را تجزیه تحلیل نموده و بر اساس آن آمار تولید علم در مراکز کشور را ارائه می نماید. این رتبه بندی بر اساس اطلاعات بیش از ۴۰۰ هزار عنوان مقاله نمایه شده در سیویلیکا می باشد.

علاقه مندان می توانند از طریق صفحه علم سنجی سیویلیکا آمار تولید علم توسط مراکز مختلف را مشاهده نمایند. این آمار در حال به روز رسانی و اصلاح می باشد.

مدیران و مسئولان مراکز مختلف علمی که علاقه مند به همکاری در روند علم سنجی مقالات کشور هستند و میخواهند که آمار تولید علم این مراکز به صورت دقیقتر و با خطای کمتری استخراج شود می توانند با دفتر پایگاه سیویلیکا ارتباط برقرار نمایند.

علاوه بر این به مرور طی دو ماه آینده، در کنار همه مقالات، آرم و اطلاعات مرکز تولید کننده آن مقاله نیز نمایش داده می شود تا پژوهشگران بتوانند از طریق هر مقاله نیز به رتبه و آمار تولید علمی آن مرکز دسترسی داشته باشند.

    نظرات