رتبه دوم کشوری فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر به استان قم تعلق گرفت

رتبه دوم کشوری فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر به استان قم تعلق گرفت

http://www.bananews.ir/حسن صبوری سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم اعلام کرد: طی پنج سال گذشته استان قم از نظر پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر در ردیف سه استان برتر کشور بوده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir از مجموع واحدهای معرفی شده در برنامه مسکن مهر استان قم که بدون احتساب بافت فرسوده، روستایی و خرید، بالغ بر ۳۶۵۹۰ واحد است تاکنون ۲۹۴۵۰ واحد در قالب فروش اقساطی واگذار و برای آنها دفترچه قسط صادر شده است.

حسن صبوری سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم ضمن اعلام خبر فوق توضیح داد: بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وزارتخانه متبوع مجموع واحدهای مسکن مهر در کل کشور ۱۸۶۰۸۶۸ واحد (بدون احتساب بافت فرسوده، روستایی و خرید) بوده که از این میان تعداد ۱۱۲۷۱۶۶ واحد به صورت تدریجی با فروش اقساطی واگذار شده است که نسبت واحدهای فروش اقساطی به کل واحدهای مسکن مهر کشور ۶/۶۰ در صد است.

صبوری در ادامه گفت: تاکنون طی ده مرحله افتتاحیه تعداد ۴۱۶۰۷ واحد مسکن مهر در استان قم به بهره‌برداری رسیده که یک مرحله از آن همزمان با سفر پر برکت مقام معظم رهبری به استان، سه مرحله با حضور رییس جمهور و سایر مراحل با حضور وزیران و معاونان وزیر بوده که این مساله بیانگر توجه ویژه مسئولین به تامین مسکن مردم است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم در ادامه به ارزیابی انجام شده توسط وزارت راه و شهرسازی در خصوص عملکرد استان‌ها در زمینه فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر پرداخت و گفت: استان قم حائز رتبه دوم کشوری در زمینه فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر شد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی 

    نظرات