احتمال تکمیل خدمات زیربنایی ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال/ اختصاص ردیف بودجه برای تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر

احتمال تکمیل خدمات زیربنایی ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال/ اختصاص ردیف بودجه برای تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر

http://www.bananews.ir/نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر با بیان اینکه در لایحه بودجه ۹۵ ردیف اختصاصی ۲ هزار میلیارد تومانی برای خدمات زیربنایی مسکن مهر ارائه می‌شود، گفت: امسال ۴۰۰ میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی مسکن مهر تزریق می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمدرضا امیرکمالی با اشاره به اینکه در جلساتی که مسئولان وزارت راه و شهرسازی و نیرو با نمایندگان مجلس داشتند، از آنها درخواست کردیم تا برای اختصاص ردیف بودجه‌ای برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر در سال ۹۵ تلاش کنند، گفت: اگر چنانچه در بودجه سال آینده ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر تخصیص پیدا کند، می‌توانیم نسبت به تأمین پایدار آب، برق و فاضلاب واحدهای مسکن مهر اقدام کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پیش‌بینی شده است که چه میزان اعتبار برای تأمین آب و برق واحدهای مسکن مهر نیاز است، گفت: تمام واحدهای مسکن مهر را به صورت تک تک، شهر به شهر و پروژه به پروژه تعیین کردیم و به صورت کلی اعتباری که برای تامین زیرساختها نیاز است، همان ۵۶۰۰ میلیارد تومان است.

وی خاطر نشان کرد: اعتباری که سال گذشته در کمیته سه‌جانبه‌ و در حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح و تصویب شد، برای تامین زیرساخت‌های پروژه مسکن مهر ۵۶۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد، بنابراین اگر این مبلغ تحقق یابد می‌توانیم نسبت به تأمین آب و برق و فاضلاب و زیرساخت‌های مورد نیاز اقدام کنیم.

امیر کمالی تأکید کرد: به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا با رایزنی در بودجه سال آینده ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در یک ردیف اختصاصی تخصیص یابد، تا به هدف خود که همانا پایداری تأمین آب، برق و فاضلاب واحدهای مسکن مهر است، برسیم.

نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در امور مسکن مهر با اشاره به اینکه از ۵۰۰ میلیارد تومانی که دولت برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر تصویب کرده، تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است، گفت: چنانچه طبق وعده‌های داده شده ۴۰۰ میلیارد تومان باقیمانده تا پایان امسال تزریق شود، می‌توان ۲۰۰ هزار واحد مسکونی که منتظر تأمین خدمات زیربنایی هستند، را تکمیل و واگذار کرد.

 

فارس

    نظرات