مدیران هسا مشکل مسکن مهر را عدم واریز آورده متقاضیان اعلام کردند

مدیران هسا مشکل مسکن مهر را عدم واریز آورده متقاضیان اعلام کردند

http://www.bananews.ir/عضو هیئت مدیره عمران شهرهای جدید با تاکید بر این‌که حدود ۱۶۰۰ مسکن مهر هسا در ۱۴ شهر جدید بدون متقاضی هستند از برگزاری جلسات مستمر با مدیران هسا برای رفع مانع ساخت و تکمیل این واحدها خبر داد و گفت: متقاضیان باید نسبت به تکمیل آورده خود اقدام کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ میرمحمدغراوی افزود:‌ در ۱۴ شهر جدید کشور ۴۷ هزار و ۳۰۴ واحد مسکن مهر توسط هسا در دست ساخت است که پیشرفت فیزیکی واقعی این پروژه‌ها حدود ۷۱ درصد است.

وی با بیان این‌که از ۴۷ هزار و ۳۰۴ واحد مسکن مهر هسا ۱۳ هزار و۳۹۷ واحد افتتاح شده است، تصریح کرد:‌ حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد در حال فعالیت نسبی است، ضمن آن‌که از واحدهای افتتاح نشده حدود ۱۶۰۰۰ واحد بدون متقاضی هستند.

وی با بیان این‌که در شهرهای جدید کشور از محل تسهیلات بیش از ۱۰۱۴ میلیارد تومان به سازنده پرداخت شده است، اظهار کرد: این در حالی است که از محل آورده متقاضیان ۴۳۳ میلیارد تومان به سازنده پرداخت شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید ایران با تاکید بر این‌که متقاضیان باید نسبت به تکمیل آورده خود در راستای تسریع ساخت، تکمیل و افتتاح واحدهای مسکن مهر اقدام کنند، گفت: با توجه به پیشرفت کُند واحدهای مسکن مهر هسا، با مدیران این شرکت جلسات مستمری را برگزار کرده‌ایم و آنها مشکلات خود را در این زمینه مطرح کرده‌اند.

غراوی با تاکید بر این‌که یکی از موانع تسریع ساخت واحدهای مسکن مهر هسا عدم واریز سهم آورده از سوی متقاضیان است، افزود: از مجموع واحدهای مسکن مهر هسا، ۲۰ هزار و ۴۵۰ واحد دارای شبکه آب،‌۲۲۷۶۴ واحد دارای شبکه فاضلاب، ۱۹ هزار واحد دارای شبکه توزیع برق و ۱۵ هزار واحد دارای شبکه گاز هستند.

 

تسنیم

    نظرات