محور «دهلران – اندیمشک» چهار بانده می‌شود

محور «دهلران – اندیمشک» چهار بانده می‌شود

ww.bananews.irتفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی با وزارت نفت در خصوص احداث باند دوم محور ارتباطی «دهلران اندیمشک» در استان ایلام به امضا رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان، در جلسه‌ای در خصوص احداث باند دوم محور ارتباطی «دهلران اندیمشک» در استان ایلام، دکتر «خیرالله خادمی»، معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور اظهار کرد: با توجه به اهمیت استان ایلام از لحاظ مرزهای بین‌المللی با کشور عراق و از نظر منابع بزرگ نفت و گاز و اخیراً هم حضور پرشور زائران عتبات عالیات در این استان موردتوجه ویژه وزارتخانه است و با همکاری وزارت نفت مقررشده که محور ۱۱۲ کیلومتری دهلران به اندیمشک با همکاری این دو وزارت خانه چهاربانده شود.

خادمی با بیان این‌که طبق این تفاهم‌نامه وزارت نفت متعهد می‌شود ۲۵ درصد اعتبار این پروژه و وزارت راه و شهرسازی نیز ۷۵ درصد این اعتبار را از محل اعتبارات ملی و اوراق خزانه اسلامی تأمین کند، تصریح کرد: طبق این تفاهم‌نامه پروژه مذکور بااعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی ظرف مدت پنج سال اجرایی می‌شود و مراحل اجرا و نظارت این پروژه بر عهده‌ی اداره‌کل راه و شهرسازی استان ایلام است.

مهندس «سیدکمال‌الدین میرجعفریان»، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام نیز گفت: با توان زیاد فنی که در استان ایلام چه در بین مهندسین راه و شهرسازی استان و چه در بخش خصوصی وجود دارد ان‌شاءا... این پروژه با بهترین کیفیت تحویل مردم استان می‌شود.

در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی با وزارت نفت در این خصوص به امضا رسید.

 

ایسنا

    نظرات